Zavrieť

Porady

Prepis

Hadam pochopite, preco je tento prispevok v sekcii DPH .
(hladal som, kam ho strcit, no nakoniec mi to prislo najvhodnejsie sem )
Ale skor tema na DISKUSIU ako priamu odpoved taka vikendovka

modelova situacia :
Konatel kupi auto alebo hocico ine z inej krajiny EU na firmu, aby sa vyhol zaplateniu DPH s cielom pouzivat to osobne a tym padom prepisat "list vlastnictva" z firmy na seba.

uctovanie:
Ked to vsak kupi ako tovar, musi to predat a predat to moze jedine s DPH.
Ked to obstara ako majetok (napr to auto), musi ho aj zaradit 022/042? ~a odpisovat~ alebo je mozne to zauctovat ako 042 na strane dal s tym, ze na strane ma dat bude zanik zavazku napr 379? Dajme tomu, ze zavazok vznikol dodatocnym vkladom konatela na tento ucel.

prepis:
Spominane auto by bolo prihlasene az po prevode na "noveho" majitela.
Prepis alebo inac - zmenu vlastnictva, by mohol zabezpecit dokument schyzofrenickeho typu, mm len aky?

A samozrejme, aku zivotnost ma tento druh hrania sa na spravodlivost.

---
P.S.: nevedomost? sorry.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Životnosť má do najbližšej daňovej kontroly. Myslím, že nie je veľký problém prísť na tonto podvod, hlavne pri majetku.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    A myslíte si, že s krajín ČŠ neposielajú súhrnné výkazy? Raz sa zamerajú práve na tieto kontroly, júúúúj to bude sankcií....

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    tak inac..
    odpisy su sice financnym opotrebenim majetku, no musi sa kazdy zaradeny majetok odpisovat?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    rickman Pozri príspevok
    tak inac..
    odpisy su sice financnym opotrebenim majetku, no musi sa kazdy zaradeny majetok odpisovat?

    Nie. Ale aký to má význam?

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    benka Pozri príspevok
    Nie. Ale aký to má význam?
    Neodpisovat ho?
    Ziadny ma nenapada..
    Naposledy upravil rickman : 03.03.07 at 15:02

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Asi viem, kde je pes zakopaný, keď sa odvolávate hlavne na to auto ........Počuli ste, že môžete kúpiť nejaký os. automobil z ČŠ bez DPH?????
    Bez DPH ho kúpite iba ak je OA nový, t.j. do 6 tis. km, alebo polročný. Takto ho môže kúpiť i obyčajný občan SR. Ale tuším do 7 dní musíte podať DP. Dopr. inšpektorát hlási tieto údaje, tak sa plateniu DPH nevyhnete OA nevyhnete.

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    nie nie problem bol inde, ale po premysleni by to vyslo narovnako..
    (co sa tyka uctovania)

    no v pripade, ze OA kupi obycajny obcan, musi zaplatit DPH vzdy. ak ho vsak kupi firma od autohausu, ktory jej vystavi FA bez DPH (kedze ide o pohyb tovaru vramci CS), tak nevidim problem, preco by to neslo.

    a v uplne prvom pripade - problem bol v tom, ako ho prepisat na fyzicku osobu a tym sa vyhnut DPH..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.