Zavrieť

Porady

daňové priznanie

chcela by som sa spýtať, vyšla mi daň 277Sk a keďže si uplatňujem daňový bonus na dve deti za 10 mesiacov vo výške 10800sk mali by mi vrátiť 10523Sk. Vypĺňala som tlačivo na internete podľa ktorého je na riadku 104 suma -10523sk. Na potvrdení mi to vypisuje do kolónky preplatok dane. Tak teraz neviem či mám v daňovom priznaní žiadať o vrátenie daňového preplatku alebo vyplatenie daňového bonusu. Vedel by mi niekto poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    V r. 91 uvádzaš výslednú daň
    r. 92 nárok na daňový bonus
    r. 93 je v Tvojom prípade nula
    r. 95 je rozdiel medzi bonusom a daňou
    r. 96 je suma daňového bonusu na poukázanie správcom dane
    a koniec.
    Zaškrtneš v žiadosti o poukázanie bonusu spôsob zaplatenia.

    Mirkaa je offline (nepripojený) Mirkaa

    Mirkaa
    Ok, tak som to v podstate mala. Len na internete mi pri vypĺňaní ukazovalo na riadku 104 tú sumu ktorú mi má daňový urad vyplatiť. Podľa mňa musí byť vyplnený niektorý z riadkov 103 alebo 104. Lebo ak si idem vytlačiť potvrdenie o podaní DP vyplnil sa mi len základ dane a ostatné ostalo prázdne /čo si myslím, že by nemalo/. Uvažujem správne?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Je to tak ako som napísal. Ani v r. 103 ani v 104 nebudeš mať nič. A na potvrdení budeš mať uvedený ZD z r. 69. Ostatné nuly. Spoliehaj sa na seba.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.