Zavrieť

Porady

Originál alebo fotokópia (potvrdenie od životnej poisťovne)

Ahoj,
v daňovom priznaní (FO typ B) uplatňujem v rámci nezdaniteľnej časti základu dane príspevok na životné poistnie. Keď budem odovzdávať DP, tak mám do prílohy dať aj toto potvrdenie? Ak áno, tak originál alebo fotokópiu?
Ďakujem
Karol
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Deda je offline (nepripojený) Deda

    robím na živnosť účtovníctvo 14 rokov ...viac Deda
    netreba prikladať žiadne potvrdenie.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Karol29 Pozri príspevok
    Ahoj,
    v daňovom priznaní (FO typ B) uplatňujem v rámci nezdaniteľnej časti základu dane príspevok na životné poistnie. Keď budem odovzdávať DP, tak mám do prílohy dať aj toto potvrdenie? Ak áno, tak originál alebo fotokópiu?
    Ďakujem
    Karol

    Ak si uplatňuješ živ.poistku ako odpočitateľnú položku (do výšky max. 12000) tak treba ako prílohu doložiť k DP. Ja prikladám kópiu a DÚ to akceptuje.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Deda Pozri príspevok
    netreba prikladať žiadne potvrdenie.

    Z čoho vychádzaš pri tvojom potvrdení. Veď sa prikladajú napr.aj potvrdenia o príjme od zamestnávateľov. Musiš nejak dokázať oprávnenosť odpočitateľnej položky.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    DU Trnava jednoznačne informuje, že Potvrdenie o životnej poistke netreba prikladať k DP, ale treba si ho odložiť pre prípadnú kontrolu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Anja111 Pozri príspevok
    DU Trnava jednoznačne informuje, že Potvrdenie o životnej poistke netreba prikladať k DP, ale treba si ho odložiť pre prípadnú kontrolu.
    Je to pre mňa novinka, nakoľko DÚ SC minulý rok to požadoval.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    smith Pozri príspevok
    Je to pre mňa novinka, nakoľko DÚ SC minulý rok to požadoval.
    Myslím si, že sme zasa doma: "iný kraj, iný mrav".

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Vlani mi všetky potvrdenia o životnej poistke DÚ vrátil, s tým, že nie je potrebné ich prikladať.

    askam je offline (nepripojený) askam

    askam
    Nie je nikde v zakone napisane, ze treba dolozit toto potvrdenie k DP.... treba ho mat a dokladovat v pripade kontroly.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    smith Pozri príspevok
    Z čoho vychádzaš pri tvojom potvrdení. Veď sa prikladajú napr.aj potvrdenia o príjme od zamestnávateľov. Musiš nejak dokázať oprávnenosť odpočitateľnej položky.
    Podaním DP nemusí dokazovať nič.
    Jediná povinnosť príloh k DP /a to je uvedené aj na DP/ sú Potvrdenie...v prípade príjmov zo ZČ a niektorý z dokladov potvrdzujúcich nárok na DB -napr. Potvrdenie z Úradu práce, soc. vecí a rodiny o poberaní rodinných prídavkov, alebo rodný list alebo potvrdenie o návšteve školy. Oprávnenosť Tvojich odpočtov, výdavkov a pod. dokazuješ pri prípadnej kontrole. Za správnosť uvedených údajov v DP si si plne zodpovedný aj bez priložených iných tlačív ako som uviedla. To by sme potom v prípade napr. uplatňovania si preukazateľných výdavkov museli prikladať celé účtovníctvo a pod.
    Na záver jedna veta: ak ma správca dane vyzve priložiť akékoľvek Potvrdenie som mu povinná vyhovieť....

    svojar je offline (nepripojený) svojar

    svojar
    Podával som zaťovi DP u DÚ SNV, doklady od DDS aj poisťovne boli priložené, prezreli si to a ponechali ako príhohu u DP.
    Asi naozaj, iný kraj iný mrav.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Možno to závisí aj od veľkosti skladovacích priestorov jednotlivých DÚ

    Vyťahujem s dovolením z archivu nezabudnuteľnú bepovu vetu ( i keď k inému druhu DP):

    http://www.porada.sk/showpost.php?p=151499&postcount=25
    Naposledy upravil Paula : 03.03.07 at 16:12

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Podľa mojich skúseností to závisí aj od toho, aké sú pracovníčky daňového úradu klebetné. Ak potrebujú mať o niekom "prehľad", pýtajú také voloviny až sa rozum zastavuje. Ak sa ich však opýtam, na základe akého § to či ono požadujú, rozum sa zastavuje im ... .

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Pre užívateľov Drak-a pripájam link, kde Jozef Mihál pekne rozobral predmetnú tému:

    http://www.porada.sk/t44603-danove-p...e-prilohy.html

    Zdroj: www.drak.porada.sk

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    svojar Pozri príspevok
    Podával som zaťovi DP u DÚ SNV, doklady od DDS aj poisťovne boli priložené, prezreli si to a ponechali ako príhohu u DP.
    Asi naozaj, iný kraj iný mrav.
    A možno keby si nepriložil, tak by nepýtali ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.