Zavrieť

Porady

Zákonná poistka a daňový výdavok

Pred koncom decembra 2006 sme zaplatili na polrok dopredu teda do 30.06.2007 tak ako sa to musí zákonné poistenie na auto. Chcem sa opytat, ci táto ciastka ide celá do výdavku ako OZD v roku 2006, alebo az v roku 2007?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Áno, v PÚ časovo rozlišujeme, s ktorým rokom náklad súvisí. Ak je to poistné za rok 2007, v PÚ by to bolo nákladom roka 2007.

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    v podvojnom sa náklady casovo rozlisuju cize alikvotná cast pripadajúca na r. 2006 ide do nákladov v r. 2006 a cast pripadajúca na r. 2007 sa zauctuje v r. 2006 ako náklad buducich období 381

    danka101 je offline (nepripojený) danka101

    danka101
    Znamená to teda, ak v JU zaplatím v roku 2006 aj nájom dopredu za prenájom miestnosti povedzme na cast roka 2007 na podnikanie tak ho zauctujem ako výdavok v OZD v roku 2006 alebo to je uz nieco iné...?

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Ak bude nájom zaplatený FO tak sa rozlišuje,ak PO tak výdavkom roku kedy bol zaplatený.§19 ods.4 ZDP.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Áno, ak sa to týka poistenia prevádzky.

    soccref je offline (nepripojený) soccref

    soccref
    Prosím o pomoc. Ako sa má v PÚ zaúčtovať prípad, keď na aute v podnikaní bolo rozbité čelné sklo a uhradil som došlú FA od autoservisu + DPH? Následne mi poisťovňa zo zákonného poistenia preplatila cenu bez DPH (úhrada v plnej výške).
    Ďakujem pekne.

    susana28 je offline (nepripojený) susana28

    susana28
    Ja by som to zaúčtovala asi takto: faktúra od autoservisu (keď ti tam aj sklo vymenili): suma bez DPH 511/MD, DPH 343/au MD, suma spolu 321/D
    Úhrada od poisťovne:
    napr. 211,221/648

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    soccref Pozri príspevok
    Prosím o pomoc. Ako sa má v PÚ zaúčtovať prípad, keď na aute v podnikaní bolo rozbité čelné sklo a uhradil som došlú FA od autoservisu + DPH? Následne mi poisťovňa zo zákonného poistenia preplatila cenu bez DPH (úhrada v plnej výške).
    Ďakujem pekne.
    Fa za opravu vozidla. 511, 343 /321,
    predpis pohľadávky voči poisťovni: 378/648, úhrada od poisťovne 221/378.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.