Zavrieť

Porady

nezdanitelna čast na manželku

Prosim o informáciu i keď to už bolo rozoberane zo všetkých strán, tak neviem či som dobre pochopila.Manželka priklad dosiahla prijem zo závislej čiimosti 65000,- podava si vlastne dannove priznanie nakoľko bola i na urade prace.Má jej manžel nárok na uplatnennie nezdanitelne čiastky v rozdiele 90816-65000.-? I keď si sama podava daňove:Ďakujem, ale už som z tych zákonov domotaná.Pekný večer.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    VieraPopluharova Pozri príspevok
    Prosim o informáciu i keď to už bolo rozoberane zo všetkých strán, tak neviem či som dobre pochopila.Manželka priklad dosiahla prijem zo závislej čiimosti 65000,- podava si vlastne dannove priznanie nakoľko bola i na urade prace.Má jej manžel nárok na uplatnennie nezdanitelne čiastky v rozdiele 90816-65000.-? I keď si sama podava daňove:Ďakujem, ale už som z tych zákonov domotaná.Pekný večer.
    Áno. Nárok na odpočet má manželka v rámci svojho daňového na seba ako na daňovníka a súčasne má nárok na odpočet aj manžel na manželku v sume 90.816 - jej príjem čo v jej prípade je 65.000. Takže manžel si môže odrátať na manželku 25.816,- Sk

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Nechapem, ako sa môže nezdan.čast odratat 2 x ? ved ak si ona odrata 90.816,- vo svojom dan.priznani ako zivnostnicka, tak nemôže si aj manžel uplatniť odpocet, nie? ved ona si dava celu nezdan.čiastku, tak ak dava ona DP podla mna manžel si nemôže na nu uplatnit odpočet.

    Farks je offline (nepripojený) Farks

    Farks
    ona si vo svojom daňovom priznaní odráta 90 816, ale vy ako manžel si uplatníte 90 816 - príjem manželky.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    katarina.j Pozri príspevok
    Nechapem, ako sa môže nezdan.čast odratat 2 x ? ved ak si ona odrata 90.816,- vo svojom dan.priznani ako zivnostnicka, tak nemôže si aj manžel uplatniť odpocet, nie? ved ona si dava celu nezdan.čiastku, tak ak dava ona DP podla mna manžel si nemôže na nu uplatnit odpočet.

    Môže. Zákon to povoluje Manžel si uplatní 90.816 - jej príjem pokiaľ bol menší ako 90.816.
    Prečítaj si § 11 zákona o dani z príjmov

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Každý daňovník má nárok uplatniť si odpočitateľnú položku na seba a keď jeden z manželov nemá príjem, alebo ho má nižší ako je nezdan.čiastka, tak si môže druhý z manželov uplatniť odpočet a to buď v plnej výške alebo poníženú o príjem.

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Ďakujem veľmi pekne za radu, myslela som si to ale radšej dvakrat meraj ako strihaj.

    nezdanitelna čast na manželku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.