Zavrieť

Porady

Účtovné prípady k 31.12.2004

Prajem všetkým krásny deň.

Zaujímalo by ma ako účtujete účtovné prípady, ktoré sa týkajú dátumu 31.12.2004.
Používate presne tento dátum /napr. v pokladni sme 31.12.2004 kúpili materiál, urobili v hotovosti úhrady, a pod./, alebo treba použiť dátum 30.12.2004,
vzhľadom k tomu, že k 31.12.2004 sa uzatvárajú všetky účty.

Ďakujem za rady.

Monika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Jasné aj 31.12.2004 veď je to aj normálny PRACOVNÝ deň, aj keď väčšina z nás vtedy nepracuje...

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    ZuzanaA
    Jasné aj 31.12.2004 veď je to aj normálny PRACOVNÝ deň, aj keď väčšina z nás vtedy nepracuje...
    Akože nie ? Pracuje... väčšina pracuje na tom, aby bolo večer čo piť a jesť

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Oldi
    Akože nie ? Pracuje... väčšina pracuje na tom, aby bolo večer čo piť a jesť

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    a keby aj nedeľa to bola....... čo koho do toho, že mám chuť (alebo musím)pracovať... a potom, ešte aj dnes strkáme všeličo do starého roka

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    Paula
    a keby aj nedeľa to bola....... čo koho do toho, že mám chuť (alebo musím)pracovať... a potom, ešte aj dnes strkáme všeličo do starého roka
    Veru tak...a do marca tam ešte všeličo nastrkáme...

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    správne Oldi, lebo posledný deň v marci mi príde do jednej s.r.o. vyúčtovanie za prenájom obsahujúce aj vodu, elektrinu...... a tú presnú sumu si láskavo dám do nákladov 2004 interným dokladom. Nebudem musieť v r.2005 doúčtovávať náklady....

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    Paula
    správne Oldi, lebo posledný deň v marci mi príde do jednej s.r.o. vyúčtovanie za prenájom obsahujúce aj vodu, elektrinu...... a tú presnú sumu si láskavo dám do nákladov 2004 interným dokladom. Nebudem musieť v r.2005 doúčtovávať náklady....
    Netvoríte si na nevyfaktúrované dodávky a služby ( voda, elektrina, ...) v roku 2004 rezervu? Neviem ci to robím správne, ale ja si vytvorím rezervu a v roku 2005, keď mi príde faktúra, tak ju rozpustím. Ako to účtujete vy???

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Na co su Vam potom dohadne ucty a rezervy, ked sa snazite tlacit vsetko este v marci do uzavierky. Ja koncim internou smernicou den uzavierky do dna podania DPH, tj. max. do 31.1., ak nejde o DPH doklady a ostatne casovo rozlisim a DP mam hotove vo februari bez vacsieho stresu.... to prehanam, stresu je vzdy dost a dost.... ale snazim sa nerobit v marci ucto za stary rok a este aj novy. Neviem, ako to so SW potom stihaju ti, ktori su mesacni platitelia DPH. Preto su dobre interne smernice, hoci sa priznam, ze ich vylepsujem postupne, ked je cas.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.