Zavrieť

Porady

milionóvé poistenie

Už som akosi domotaná. Prosím vás, čo robíte s milionóvým poistením osôb vo firemných autách? Je to daňovo uznané alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Podľa mňa je to VOZD, tak ako ked firma vlastni automobil a plati cestnu dan a nasledne aj zakonnu poistku=VOZD.ci nie?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    kalkulka Pozri príspevok
    Už som akosi domotaná. Prosím vás, čo robíte s milionóvým poistením osôb vo firemných autách? Je to daňovo uznané alebo nie?
    To je aké poistenie? Predmet zmluvy napovie ...

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Je to poistenie osôb prepravovaných vo firemnom vozidle. Vadí mi tam jedine to poistné plnenie, lebo v prípade poistnej udalosti bude plnenie vyplatené priamo zamestnancom. Ešte by som doplnila - zmluva neobsahuje konkrétnych zamestnancov.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Myslím, že sa to pripoisťuje k havarijnému poisteniu a zmluve by to malo byť uvedené ako dodatkové poistenie, v ktorom je možné pripoistiť batožinu, čelné sklo a úrazové poistenie prepravovaných osôb...
    Je to také niečo?

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Havarijné k týmto autám nemáme, ale je to niečo také ako píšeš, teda to úrazové poistenie prepravovaných osôb.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Je to daňovo neuznaný náklad, takže pripočitateľná položka v daňovom priznaní. Mám to odkonzultované s našou auditorkou.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Práve mi daňová poradkyňa povedala, že je to daňovo uznané. Neviem prečo, ale vraj to už uznávajú. Iba som telefonovala, takže bližšie neviem.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    alušik Pozri príspevok
    Je to daňovo neuznaný náklad, takže pripočitateľná položka v daňovom priznaní. Mám to odkonzultované s našou auditorkou.
    Nemohla by audítorka prezradiť nejakú oporu v zákone???
    Monika Kováčová
    Neviem prečo, ale klientovi daňoví kontrolóri neuznali výdavok na poistenie MV, v ktorej bola súčasťou aj položka poistenie osôb. Neuznali tú časť toho poistenia /napr. 25 Sk v mesačnej splátke/. Dôvod som neskúmala, lebo nič viac nenašli.
    Ale môže byť, že z takejto poistnej udalosti by podnikateľ nič nemal, že je to poistenie prísediacich cestujúcich a tak...

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Môj skromný názor, ktorý by som určite obhajovala pred daňovou kontrolou :
    v služobnom motorovom vozidle cestujú zamestnanci za účelom pracovnej cesty, v prípade nehody pri pracovnej ceste je zároveň poistená aj firma, nebude vyplácať na svoje náklady úrazové plnenie, prípadne úraz s následkom smrti, ale to za ňu vyplatí poisťovňa. Vodič je zamestnacom firmy, spolucestujúci taktiež, takže nevidím dôvod aby to nebol daňovo uznaný náklad.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    ermon Pozri príspevok
    áno súhlasím ondrejvla, ale vôbec sa mi pre 12x 25,- Sk nechcelo drať hubu...
    No niekedy sa ani mne nechce, lebo proti vetru sa nedá cikať, budeš mokrá...
    -ale v prípade svojej pravdy a zdôvodnenia je to v niektorých prípadoch potrebné. Ak pre nič iné, tak už hoci len aj z princípu.

    zuveska je offline (nepripojený) zuveska

    zuveska
    Môjmu klientovi milionove poistenie osôb vyhodili z nakladov. Tiež som sa nepriečila, lebo nič iné tam nenašli.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.