Zavrieť

Porady

Kam zaučtovať

Kam mam zaučtovať doplatok za ročné zučtovanie do zdravotnej poisťovne.Mam to dať do VOZD -odvody do fondov alebo prevadzkova režia.Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    demeter Pozri príspevok
    Kam mam zaučtovať doplatok za ročné zučtovanie do zdravotnej poisťovne.Mam to dať do VOZD -odvody do fondov alebo prevadzkova režia.Ďakujem!
    Odvody do fondov VOZD.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    demeter Pozri príspevok
    Kam mam zaučtovať doplatok za ročné zučtovanie do zdravotnej poisťovne.Mam to dať do VOZD -odvody do fondov alebo prevadzkova režia.Ďakujem!
    Odvody do fondov VOZD.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Rekapitulácia

    v r. 2006:
    -doplatok do ZP z RZZP = výdavok ovpl. základ dane (fondy)
    - preplatok zo ZP z RZZP = príjem neovpl. základ dane (uvedie sa ako príjem v §8 ods.1 písm.k daňového priznania)


    keby sa ešte niekto pýtal

    NORO4 je offline (nepripojený) NORO4

    NORO4
    Prosila by som o radu. Šéf mi poslal z firemného účtu sumu 10.000 Sk (niečo ako pôžičku) na môj účet. Ja som mu tú sumu do 5 dní vrátila tiež z môjho účtu na ich firemný. Prosím Vás ako sa takého niečo účtuje ?

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    NORO4 Pozri príspevok
    Prosila by som o radu. Šéf mi poslal z firemného účtu sumu 10.000 Sk (niečo ako pôžičku) na môj účet. Ja som mu tú sumu do 5 dní vrátila tiež z môjho účtu na ich firemný. Prosím Vás ako sa takého niečo účtuje ?
    Ako príjem a výdaj neovpl.ZD.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    NORO4 Pozri príspevok
    Prosila by som o radu. Šéf mi poslal z firemného účtu sumu 10.000 Sk (niečo ako pôžičku) na môj účet. Ja som mu tú sumu do 5 dní vrátila tiež z môjho účtu na ich firemný. Prosím Vás ako sa takého niečo účtuje ?

    Bolo by dobré to nejako ošetriť zmluvou o pôžičke .Berte to ako doporučenie .Bolo by to vhodné ako pre Vás , tak aj pre Vášho šéfa.

    NORO4 je offline (nepripojený) NORO4

    NORO4
    tinaM Pozri príspevok
    Ako príjem a výdaj neovpl.ZD.
    Takže vo výdajoch NOZD to dám do "splátky a úvery" a v príjmoch NOZD do "úverov" ? Iné vyhovujúce položky tam nemám.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Zita5 Pozri príspevok
    Bolo by dobré to nejako ošetriť zmluvou o pôžičke .Berte to ako doporučenie .Bolo by to vhodné ako pre Vás , tak aj pre Vášho šéfa.
    Mohlo ísť aj o mýlnu platbu.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    tinaM Pozri príspevok
    Mohlo ísť aj o mýlnu platbu.
    Súhlasím ....ale
    Mohlo aj nemuselo , ja som sa skôr zamerala na možnosť pôžičky .Ak by išlo o mylnú platbu , tiež by som k tomu dožadovala nejakú korešpodenciu , ako žiadosť o vrátenie platby alebo niečo podobné ,proste aby ten výdaj a príjem na účet bol niečim krytý .....aj z jednej strany aj z druhej ......neviem, ale to je len moje doporučenie .

    NORO4 je offline (nepripojený) NORO4

    NORO4
    tinaM Pozri príspevok
    Mohlo ísť aj o mýlnu platbu.
    On mi ich vlastne "požičial" na týždeň a ja som mu ich hneď vrátila. Len muselo to byť prevedené cez účet, nie cez pokladňu. Len som nevedela, či sa to zahrňuje do VOZD alebo do NOZD.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Zita5 Pozri príspevok
    Súhlasím ....ale
    Mohlo aj nemuselo , ja som sa skôr zamerala na možnosť pôžičky .Ak by išlo o mylnú platbu , tiež by som k tomu dožadovala nejakú korešpodenciu , ako žiadosť o vrátenie platby alebo niečo podobné ,proste aby ten výdaj a príjem na účet bol niečim krytý .....aj z jednej strany aj z druhej ......neviem, ale to je len moje doporučenie .
    Zitka, máš pravdu.
    No v praxi sa často stáva, že omylom sa pošlú peniaze na nesprávny účet.
    Príjmateľ na to príde, vybaví sa to telefonicky, peniaze pošle späť.
    V takých prípadoch zvyknem napísať len vysvetlenie tejto platby.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    NORO4 Pozri príspevok
    On mi ich vlastne "požičial" na týždeň a ja som mu ich hneď vrátila. Len muselo to byť prevedené cez účet, nie cez pokladňu. Len som nevedela, či sa to zahrňuje do VOZD alebo do NOZD.
    Jedná sa Ti o zaúčtovanie u šéfa?

    Tam to pôjde ako výdaj banka / výdavok neovplyvňujúci ZD-iný


    Ak peniaze vrátiš tak budeš účtovať :

    príjem banka /príjem neovplyvňujúci ZD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.