Zavrieť

Porady

devízový účet

Prosím o radu. Ak mám vo valutovej pokladni málo peňazí môžem do nej vložiť peniaze z pokladne SKK? Aký kurz mám použiť? Kurz ku tomu dňu?Alebo nejaký priemerný? Ako to mám vlastne zaúčtovať aby to bolo správne? Konkrétne ide o 100.000,- sk, ktoré potrebujem mať vo valutovej pokladni.

Alebo ešte jedna otázka: Môžem priamo z SKK pokladne vložiť peniaze na devízivý účet? to je asi blbosť však? či?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    zaphira Pozri príspevok
    Prosím o radu. Ak mám vo valutovej pokladni málo peňazí môžem do nej vložiť peniaze z pokladne SKK? Aký kurz mám použiť? Kurz ku tomu dňu?Alebo nejaký priemerný? Ako to mám vlastne zaúčtovať aby to bolo správne? Konkrétne ide o 100.000,- sk, ktoré potrebujem mať vo valutovej pokladni.

    Alebo ešte jedna otázka: Môžem priamo z SKK pokladne vložiť peniaze na devízivý účet? to je asi blbosť však? či?

    Ďakujem.
    Ak nemáš doklad o výmene peňazí, vložíš peniaze do valutovej pokladne prepočítaným kurzom podľa NBS. Myslím, že vo valutovej pokladni potrebuješ mať určitý obnos vo valutách a nie v SK. Môžeš aj SK priamo vložiť na DÚ - kurz Ti prepočíta banka. Doporučujem ale radšej zameniť v zmenárni a tak vložiť. Úspora môže byť dosť výrazná.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.