Zavrieť

Porady

Priem. cena PHM ?

Prosím, neviete mi poradiť kde nájdem priemernú cenu PHM za 1/2006 a 2/2006 ?
Konateľ mi dal len dnes cesťák za január a február 2006 a cenu PHM dal len odhadom /38,30 Skk/, lebo nemá žiaden doklad o kúpe nafty.
Vie mi prosím niekto poradiť ? Odkiaľ mám zohnať priemernú cenu nafty?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kačenka je offline (nepripojený) kačenka

    kačenka
    Lila Pozri príspevok
    Prosím, neviete mi poradiť kde nájdem priemernú cenu PHM za 1/2006 a 2/2006 ?
    Konateľ mi dal len dnes cesťák za január a február 2006 a cenu PHM dal len odhadom /38,30 Skk/, lebo nemá žiaden doklad o kúpe nafty.
    Vie mi prosím niekto poradiť ? Odkiaľ mám zohnať priemernú cenu nafty?
    na www.natankuj.sk

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    ďakujem, už som aj našla.

    Ešte by som sa chcela poradiť ak je FO, neplatca DPH, vypočítam spotrebu phm podľa cien platných na www.statistics.sk, priložím k tomu výpis z tejto stránky, jazdí však denne, akú cenu uvediem? priemernú toho mesiaca? V tomto prípade vykážem cesťák v dňoch kedy jazdil, ale zároveň uvediem prepočet s primernou mesačnou cenou phm?

    Alebo môže mesačné CP zúčtovať jednorázovo ročne avšak jednotlivo každý podľa cien phm (priemerné mesačné) platných na uvedenej stránke?

    Zároveň by ma zaujímalo či má v tento deŇ FO nárok aj na stravné vo výške priznanej zákonom.

    A ako je to v prípade ak cestuje do Nemecka, nemá doklad iba faktúru od toho akú činnosť tam vykonávala, môžem spracovať CP, použiť cenu phm zo štat.úradu a vykázať cestovné náhrady vo forme diét v zmysle zákona?

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Prosím ešte keby mi niekto vedel poradiť kde by som si mohla stiahnúť vzdialeností z miest SR do Nemecka napríklad, hľadala som aj na omv, ale nič som nenašla.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.