Zavrieť

Porady

KONTROLA Z ÚP A OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

Nahlásila sa kontrola z ÚP ohľadom dotácie na zamestnanca.
Ako mám postupovať z hľadiska ochrany osobných údajov? Aj poprosím všeobecne pri kontrolach týkajúcich sa osobných záznamov ako postupovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jozef21 je offline (nepripojený) jozef21

    jozef21
    Rada je jednoducha, ale uz tazsie vykonatelna .
    Kazdy kontrolny urad ma narok len na osobne udaje (vseobecne udaje) v rozsahu, ktory mu ustanovuje prislusny zakon. Takze je potrebne si dat dokopy zakony, kde sa definuje rozsah kontroly Uradu prace a podla toho treba postupovat.
    Takze ako som povedal, je to jednoduche. Treba si nastudovat zakony, co uz jednoduche nemusi byt.


    S kontrolou z UP nemam skusenost ale uvadzam iny priklad z praxe: tety z nazho danoveho uradu chceli po nas ofotene rodne listy deti nasich zamestnancov. Tak sme sa ich slusne opytali, ze kde sa to spomina v zakone (predtym sme si ho pozorne precitali!!!). Samozrejme, ze nikde. Staci nam prehlasenie podpisane zamestnancom. Keby on nemal dieta, je to uz jeho problem a nie nas (my mame podpisane prehlasenie = preukazatelne sme dolozili, ze ma dieta )

    SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

    SilviaS
    Dobrý den prajem všetkým!!!
    Včera sme mali kontrolu z úradu práce nelegálna práca!!!
    Vôbec som to nečakala prišli dve pani a chceli hned odo mňa občiansky a pracovnú zmluvu všetko som im dala potom chceli výpis z obch.registra a niečo si zapisovali pýali sa ma ako dlho vo firme pracujem a ja že 5.rokov a to bolo všetko!!!
    Potom išli všade celú našu ulicu prekontrolovali a aj suseda oproti z firmy máte neaké skúsenosti s takýmito kontrolami z úradu práce - Nelegálna práca?????????????

    ZuzkaT je offline (nepripojený) ZuzkaT

    ZuzkaT
    SilviaS Pozri príspevok
    Dobrý den prajem všetkým!!!
    Včera sme mali kontrolu z úradu práce nelegálna práca!!!
    Vôbec som to nečakala prišli dve pani a chceli hned odo mňa občiansky a pracovnú zmluvu všetko som im dala potom chceli výpis z obch.registra a niečo si zapisovali pýali sa ma ako dlho vo firme pracujem a ja že 5.rokov a to bolo všetko!!!
    Potom išli všade celú našu ulicu prekontrolovali a aj suseda oproti z firmy máte neaké skúsenosti s takýmito kontrolami z úradu práce - Nelegálna práca?????????????

    Ano, stretla som sa už, asi pred 5 rokmi k nám prišli na kontrolu v čase striedania zmien, boli dve spolu s dvoma príslušníkmi PZ. Jeden stál na vrátnici a kontroloval, aby nikto neodišiel predtým než si ho pani na základe občianskeho preukazu nezapíše. Druhý akože dohliadal nad bezproblémovou kontrolou. Vzhľadom k tomu, že vo firme bolo v čase kontroly cca 40 zamestnancov, zapísali si ich údaje, nechali kópiu zápisnice. Na základe tej zápisnice sme potom šli na úrad s prac. zmluvami.

    Martina12345 je offline (nepripojený) Martina12345

    Martina12345
    My sme mali minulý týžden kontrolu z inšpektorátu práce - kontrolovali čiernu prácu - naše zamestnankyne v kancelárii: prac. zmluvu, prihlášku do Sociálnej poisťovne a občiansky preukaz. Akurát nám vytkli, že v pracovných zmluvách máme výmeru dovolenky: viď Zákonník práce. Musia tam byť presne paragrafy ! A taktiež kontrolovali poverenie pre zamestnankyne od majiteľky firmy na podpisovanie prac. zmlúc, výpovedi, prihlášok do SP, ZP.., a dochádzku. Ináč v pohode.

    KONTROLA Z ÚP A OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.