Zavrieť

Porady

POTVRDENIE z ČR

pekný deň
prosím o radu. Dcéra obdržala potvrdenie o prímoch z ČR za rok 2006 a vôbec tomu nerozumiem. - je študentka
1.úhrn zúčtovaných prímov zo zav. činnosti .............. 7700
2.Z r. 1 prímy vyplatené do 31.1.2007 ......................7700
3.Zúčtované v mesiacoch 12 č.označenie xxxxxxxxxxxxxxxx
8.Základ dane ( r 2,4,6,7) ........................7700

12.Úhrn vyplatených mesačných daňových bonusov . ...308
otázky:
1.V podstate rozumiem tomu čo je základ dane, ale čo ten bonus?
2.Na Kč mám použiť kurz kč - sk , alebo bankový výpis, pretože peniaze jej prišli z čiech do slovenskej banky už v sl.korunách.
3.Je povinnosť vôbec takéto nízke prímy z ČR priznať? ak mala príjem ešte na slovensku, ktoré mala zdanené zrážkovou daňou.? a ktorú by rada dostala naspäť.
DDD.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Majkas je offline (nepripojený) Majkas

    Majkas
    Kurz je 1,314 ,záleží aké mala príjmy na Slovensku, ak základ dane (slovenský +český) nepresiahne 90816, aj tak jej nevyjde platiť daň a zrážkovú daň jej vrátia ako preplatok

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ak suma jej príjmov zo SR a ČR presahuje 45.408 Sk, je povinná podať DP. Do DP musí zahrnúť príjmy aj zo zdrojov v zahraničí ...
    K bodu 12.potvrednia - čo sú tie bonusy by mohla prezradiť Tvoja dcéra .

    džino je offline (nepripojený) džino

    džino
    Ja viem čítal som zmluvu a tam sa o bonusoch nič nehovorí a nieje tam ani číslo zákona podľa ktorého ju spísali je to len "dohoda o provedení práce" (hosteska)
    - možno keby sa viac usmievala na šéfa bol by bonus väčší -
    ATT03596.jpg  

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Vo mne slovo bonus evokuje určitý druh príjmu. "Bolelo" by to moc, keby si to zahrnul do príjmov?

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Odoprúčal by som preštudovať si český zákon o daniach z príjmov.
    V ČR sú namiesto niektorých nezdaniteľných častí zavedené daňové bonusy. Bonus 308 Kč mi vychádza na nejakú časť bonusu na daňovníka, ktorý je 600 Kč mesačne alebo 7200 Kč ročne.
    Pravdepodobne z dosiahnutého príjmu nebolo možné uplatniť celý bonus. Podľa českého zákona prechod do mínusu je možný iba za presne vymedzených podmienok.
    Podstatných informácií v úvodnom príspevku je príliš máílo na to, aby sa dalo zodpovedne poradiť. Preto berte túto informáciu len ako usmernenie pred ďalším osobným štúdiom českých zákonov.
    Vopred upozorňujem, že nemám dostatok voľného času, ktorý by som mohol venovať podrobnému výkladu českej daňovej legislatívy a preto neočakávajte odo mňa ďalšie a najmä nie podrobnejšie odpovede k tomuto problému

    džino je offline (nepripojený) džino

    džino
    čítaj ak nemáš ešte kompletné potvrdenia o prímoch zo zahraničia
    termín sa blíži

    džino je offline (nepripojený) džino

    džino
    SEVYT Pozri príspevok
    pekný deň
    prosím o radu. Dcéra obdržala potvrdenie o prímoch z ČR za rok 2006 a vôbec tomu nerozumiem. - je študentka
    1.úhrn zúčtovaných prímov zo zav. činnosti .............. 7700
    2.Z r. 1 prímy vyplatené do 31.1.2007 ......................7700
    3.Zúčtované v mesiacoch 12 č.označenie xxxxxxxxxxxxxxxx
    8.Základ dane ( r 2,4,6,7) ........................7700

    12.Úhrn vyplatených mesačných daňových bonusov . ...308
    otázky:
    1.V podstate rozumiem tomu čo je základ dane, ale čo ten bonus?
    2.Na Kč mám použiť kurz kč - sk , alebo bankový výpis, pretože peniaze jej prišli z čiech do slovenskej banky už v sl.korunách.
    3.Je povinnosť vôbec takéto nízke prímy z ČR priznať? ak mala príjem ešte na slovensku, ktoré mala zdanené zrážkovou daňou.? a ktorú by rada dostala naspäť.
    DDD.
    novinka - toto potvrdenie ako som ho tu stručne popísal, má dodatok, ktorý prišiel dnes mailom, kde sa píše "potvrzení je vystaveno ve slovenských korunách" prosím o radu je toto potvrdenie platné?
    môže byť potvrdenie z Čiech na sl.koruny?
    ďakujem
    Naposledy upravil džino : 10.03.07 at 09:08

    džino je offline (nepripojený) džino

    džino
    SEVYT Pozri príspevok
    novinka - toto potvrdenie ako som ho tu stručne popísal, má dodatok, ktorý prišiel dnes mailom, kde sa píše "potvrzení je vystaveno ve slovenských korunách" prosím o radu je toto potvrdenie platné?
    môže byť potvrdenie z Čiech na sl.koruny?
    ďakujem
    posun
    môžem ho použiť do DP?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Neviem či dobre chápem ...
    Máš potvrdenie v CZK a ešte jedno v SKK ( k tomu istému príjmu)?

    džino je offline (nepripojený) džino

    džino
    Johanka Pozri príspevok
    Neviem či dobre chápem ...
    Máš potvrdenie v CZK a ešte jedno v SKK ( k tomu istému príjmu)?
    presne tak to prvé prišlo pred týždňom a to druhé včera vždy mailom,
    to druhé je presne ako prvé, len je tam rukou dopísané, že je to v sk - podpis a razítko
    v zmluve má , že odmena je 100sk/hod

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Skúšal si prepočítať, akým kurzom je urobený prepočet na slovenskú menu?
    Ja by som sa držala potvrdenia v CZK, práve kvôli širokým možnostiam na prepočet príjmov najvýhodnejším kurzom ....

    džino je offline (nepripojený) džino

    džino
    Johanka Pozri príspevok
    Skúšal si prepočítať, akým kurzom je urobený prepočet na slovenskú menu?
    Ja by som sa držala potvrdenia v CZK, práve kvôli širokým možnostiam na prepočet príjmov najvýhodnejším kurzom ....
    V tom mám dilemu, pretože na účet do sl.banky prišlo presne 7768,-sk, teda 2.1.2007 - 3480sk a 26.1.2007 - 4288sk a na potvrdeniach je spolu ak pripočítam ten d.bonus 7700+308 = 8008(sk alebo cz ?)

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Neber do úvahy, čo prišlo na účet - tieto príjmy boli prepočítané komerčným kurzom príslušnej banky.
    §31 ods.2 nehovorí o žiadnych komerčných kurzoch, iba kurz NBS.

    džino je offline (nepripojený) džino

    džino
    Johanka Pozri príspevok
    Neber do úvahy, čo prišlo na účet - tieto príjmy boli prepočítané komerčným kurzom príslušnej banky.
    §31 ods.2 nehovorí o žiadnych komerčných kurzoch, iba kurz NBS.
    Ďakujem - prajem pekný deň - dnes sa aj ukazuje.
    hb25.gif  

    deny27 je offline (nepripojený) deny27

    deny27
    Daňový bonus v Čechách je vlastne daňová úľava na dieťa. Používá sa v prípade, keď daň, ktorú ma poplatnik zaplatiť je menšia ako 600,-Kč (samozrejme za splnenia určitých podmienok) To znamená , že pokial by mal zaplatit daň po základnej úľave 200,-Kč a má jedno dieťa, tak mu k čistej mzde vyplatie 400,-Kč. Suma 600,-kč na jedno dieťa platila do 31.12.2007. Teraz je ta suma vyššia. Tato uľava sa však može mesačne uplatňovať iba u daňových rezidentov. U nerezidentou sa úľava uplatňuje iba pri ročnom zúčtovaní dane.

    hemaja je offline (nepripojený) hemaja

    hemaja
    Prosím o radu, aké potvrdenie je potrebné doložiť, ak manželka daňovníka, ktorý si chce na ňu uplatniť odpočet, poberala počas roka 2008 z ČR materskú počas prvých 6 mes. Doložila len potvrdenie od zamestnávateľa, v ktorom sa uvádza, že materskú poberala od -do a denná výška materskej činila 330,- CZK. Môžem to akceptovať a len si to prerátať alebo by mala doložiť iné potvrdenie? Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.