Zavrieť

Porady

pomoc v hmotnej nudzi

Môžete mi prosím poradiť.Od septembra 2006 som evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná a poberám podporu v nezamestnanosti.Od 8.1.2007 som na PN-ke (musela som podstúpiť operáciu).28.2.2007 mi skončil nárok na vyplácanie dávok v nezamestnanosti(od 8.1.2007 nemocenských dávok).
Som slobodná, bezdetná, vlastním byt, žijem sama, som na PN-ke a pravdepodobne budem naďalej na PN-ke. Keďže nemám žiadny príjem, mám nárok na pomoc v hmotnej núdzi? Ak áno, od kedy a v akej čiastke?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Myslím, že v Tvojom prípade tam, nejaké nároky plynú, ale najlepšie bude, keď sa zoberieš a pôjdeš informovať na príslušný sociálny odbor. Nerada by som podávať zavádzajúce informácie. V každom prípade by si snáď mohla mať nárok na nejaký príspevok na bývanie, na nejakú jednorázovú soc. výpomoc ale skutočne by ti mali poradiť na sociálnom prípade na príslušnom ÚP.

    pomoc v hmotnej nudzi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.