Zavrieť

Porady

kurzovy rozdiel

Ahojte, nie som si istý s jednou fakturou. Bola vystavená 07/06 s uvedenim sumy v texte v Euro a prepočítanou aktuálnym kurzom NBS. Takže vysledná suma bola v SK. A túto sumu v SK nám aj o mesiac neskôr uhradili. Kurz v den úhrady bol nižší, takže by sme mali mať kurzový zisk. Ešte som sa s týmto nestretol, neviem, či vôbec účtovať nejaký kurzový rozdiel. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    marek_s Pozri príspevok
    Ahojte, nie som si istý s jednou fakturou. Bola vystavená 07/06 s uvedenim sumy v texte v Euro a prepočítanou aktuálnym kurzom NBS. Takže vysledná suma bola v SK. A túto sumu v SK nám aj o mesiac neskôr uhradili. Kurz v den úhrady bol nižší, takže by sme mali mať kurzový zisk. Ešte som sa s týmto nestretol, neviem, či vôbec účtovať nejaký kurzový rozdiel. Dakujem.
    Ak bola suma na fa v Sk, pri jej úhrade nevzniká KR. KR vzniká iba pri pohľ. a záv. v CM.

    natkov je offline (nepripojený) natkov

    natkov
    Pracujem v programe Alfa a kurz sa mi automaticky vypočíta, ale ja už stým nič nerobím, je to správne????

    natkov je offline (nepripojený) natkov

    natkov
    V programe alfa vo valutovej pokladní a devízovom účte si nastavím výpočet kurzového rozdielu. Pre ČR aké tam zadáme číslo - posledný deň v roku 1,256 z 29.12.2006 alebo priemerný kurz za celý rok????? Prosím

    natkov je offline (nepripojený) natkov

    natkov
    Je to síce mimo tému. Zamestnanec v Nemecku od 01/2006 do 12/2006 si prepočíta EUR na SKK, priemerom, všetkých priemerov za mesiac. neviete koľko je na rok 2006?????? EUR a CZK

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    mohli by ste mi prosim poradit,
    mali sme fa od zahran. dodavatela v prepocte za 50 000,-, uhradilo sa 70 000 a 20 000 som dala na 314 ako preddavky 314/221, pretoze sa mala o par dni vystavit dalsia fa. - bola vystavena na 15000,- zauctovala som to ako 321/314, rozdiel tych 5000 neviem ako mam zauctovat kurzovy zisk, ked mi na strane ma dat na 314 zostalo 5000, nemozem to zauctovat ako 314/663, poradte prosim ,dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.