Zavrieť

Porady

Dodanie sluzby banke

Chcel by som vas poprosit o pomoc, resp. o podelenie sa so skusenostou. Ako to je s fakturaciou, ked podnikatelsky subjekt doda banke softver spolu so zaskolenim. Fakturuje sa to s DPH alebo nie? Nikde som este nevidel, ze by banky mali IC DPH.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ak je dodávateľ softwéru platca DPH, tak áno.

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    Ak vy ste platca DPH, musíte vystaviť fa s DPH. Vôbec sa nezamýšľate nad tým či partner je, alebo nie je platcom DPH.

    fr.luk je offline (nepripojený) fr.luk

    fr.luk
    Janinkaaa Pozri príspevok
    Ak vy ste platca DPH, musíte vystaviť fa s DPH. Vôbec sa nezamýšľate nad tým či partner je, alebo nie je platcom DPH.
    Dakujem velmi pekne. Nechcel som to v prvom momente este viac komplikovat. Ide o to, ze ceska firma, ktora je platcom DPH by mala na Slovensko bankam dodavat softver a konzultacie a kedze chcu preniest danovu povinnost na Slovensko, preto potrebujem vediet ze ci banky maju IC DPH.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    fr.luk Pozri príspevok
    Dakujem velmi pekne. Nechcel som to v prvom momente este viac komplikovat. Ide o to, ze ceska firma, ktora je platcom DPH by mala na Slovensko bankam dodavat softver a konzultacie a kedze chcu preniest danovu povinnost na Slovensko, preto potrebujem vediet ze ci banky maju IC DPH.
    Všetky banky sú platitelia dPH, ich povinnosť registrácie vyplynula z §4/9. obratom je ..s výnimkou § 28-36 a 40-42. § 39 vypadol, takže sa obrat z finančných služieb počíta a každá banka má obrat 1.5.mil.

    Keby aj nebola platiteľ , je to jedno, lebo miesto dodania podla § 15/7 a 8 je tuzemsko. Banka je zdaniteľná podnikajúca osoba, keby aj platiteľ nebola musela by odviesť DPH §69/3

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.