Zavrieť

Porady

odpis - zaokrúhľovanie

Idem upravovať odpisy ročné na mesačné.Ale neviem ako to zaokrúhliť. Program mi to vyráta daňové/12 a zaokrúhli na celé koruny a zvyšok dá do decembrového odpisu (napr. 7Sk). Ide o majetok, ktorý som predchádzajúce roky odpisovala iba daňovo. Nový majetok už mám odpisovaný mesačnými účtovnými odpismi, ktoré zaokrúhľujem na 1 desatinné. Ale čo s tými predtým? Mám to všetko prerátať ručne, aby boli odpisy zaokrúhlené na 1 desatinné miesto? Poraďte prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    A to ideš upratovať účtovné odpisy či daňové?

    babetka je offline (nepripojený) babetka

    babetka
    Už som si to poriešila. Ide o to, že keď som zaradila do užívania majetok v roku 2002, zostavila som si odpisový plán iba na daňové odpisy a tie som uplatňovala aj ako účtovné - raz za rok som odpísala celú čiastku. V roku 2003 som v tom pokračovala, no a v roku 2004 som chcela rozdeliť už stanovené ročné odpisy na mesačné účtovné.
    Išlo mi iba o to ako mám zaokrúhliť mesačné odpisy účtovné. Zaokrúhlila som ich na 1 desatinné miesto a ročne to vychádza zaokrúhlené na celé koruny. Myslím, že tak by to malo byť O.K.

    odpis - zaokrúhľovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.