Zavrieť

Porady

Odpis auta

Dobrý deň, prosím Vás kto by mi vedel poradiť,ako si mám za rok 2006 odpisať auto,ktoré bolo predané 11.12 2006.Zaujímalo by ma či to môžem odpísať ako ročný odpis,alebo sa to nejako prepočítava na mesiace príp.dni.Auto odpisujem rovnomerným odpisom. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Majka 118 Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím Vás kto by mi vedel poradiť,ako si mám za rok 2006 odpisať auto,ktoré bolo predané 11.12 2006.Zaujímalo by ma či to môžem odpísať ako ročný odpis,alebo sa to nejako prepočítava na mesiace príp.dni.Auto odpisujem rovnomerným odpisom. Ďakujem
    Kedže bolo MV predané, t.j. nie je v majetku k 31.12.06, za rok 06 nie je nárok na daňový odpis.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    za rok 2006 už odpis neuplatníš, ale do VOZD si zaúčtuješ zostatkovú cenu auta.

    Majka 118 je offline (nepripojený) Majka 118

    obyčajná baba Majka 118
    ďakujem pekne za odpoveď,ale chcela by som sa opýtať či si to nemôžem odpísať ani v prípade keď ročný odpis bol 47 238,- a auto sa predalo za 50 000 Sk ? Lebo odpis účtujem ako VOZD a príjem za auto do POZD. Ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Majka 118 Pozri príspevok
    ďakujem pekne za odpoveď,ale chcela by som sa opýtať či si to nemôžem odpísať ani v prípade keď ročný odpis bol 47 238,- a auto sa predalo za 50 000 Sk ? Lebo odpis účtujem ako VOZD a príjem za auto do POZD. Ďakujem
    Zaúčtovanie zostatkovej ceny pri predaji auta, je vlastne určitá forma odpisu. Do nákladov dostaneš celú zostatkovú hodnotu auta.

    TINA je offline (nepripojený) TINA

    TINA
    ako tu už bolo povedané ročný odpis si nemozes uplatnit iba ZC do nákladov . Ak by bola ZC vyssia ako predajna tak rozdiel , cize starta z predaja by bola pripocitatelnou polozkou.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Majka 118 Pozri príspevok
    ďakujem pekne za odpoveď,ale chcela by som sa opýtať či si to nemôžem odpísať ani v prípade keď ročný odpis bol 47 238,- a auto sa predalo za 50 000 Sk ? Lebo odpis účtujem ako VOZD a príjem za auto do POZD. Ďakujem
    50000,- Sk dáš ako príjem OZD a zostatkovú cenu 47238,- sk ako výdavok OZD.

    Majka 118 je offline (nepripojený) Majka 118

    obyčajná baba Majka 118
    Ďakujem za odpovede všetkým zainteresovaným,už som sa z toho konečne vymotala, prajem pohodový dník a samozrejme všetkým ženám príjemné oslavy MDŽ.

    gandy je offline (nepripojený) gandy

    gandy
    Presne tento problém som potrebovala aj ja vyriešiť.Chápem to správne-predané auto v priebehu odpisovania-v roku predaja odpis nie je,do PODZ ide suma predaja za auto a do VODZ ide zvyšok odpisov?Je to tak správne?A čo ak sa auto predá za nižšiu sumu,ako je zostatková suma(trošku som asi nepochopila Tinu,sorry)?A ešte by som mala jednu otázku-podnikateľ kúpil auto z bazáru na leasing(do nákladov dávam len lízingovú splatku),ale auto si ešte vyžadovalo investície do opráv motora ,čo s tými nákladmi na opravy,boli vraj dosť vysoké(cca 65000).Možno ich dať jednorázovo do nákladov?Pekne vas prosím o poradenie,vďaka.

    Renka je offline (nepripojený) Renka

    Renka
    ahojte, a viete mi niekto poradiť ako je to s prefinancovaním auta. Daňovník ho má v majetku od roku 2004,uplatňoval si naň odpisy. v januári 2006 mu ho prefinancovala nejaká bank.inštitúcia, ale tým pádom ho predal a následne znova kupil. čiže by som mala zaúčtovať ZC z roku 2005 do nákladov. rozdiel zo ZC a ceny, za ktorú auto predal do príjmu + nový odpis za rok 2006, nakoľko auto znova kúpil. Myslíte, že je to správne? Ak sa s tým niekto stretol, prosím poraďte. ďakujem

    Anulka je offline (nepripojený) Anulka

    Anulka
    TINA Pozri príspevok
    ako tu už bolo povedané ročný odpis si nemozes uplatnit iba ZC do nákladov . Ak by bola ZC vyssia ako predajna tak rozdiel , cize starta z predaja by bola pripocitatelnou polozkou.
    To už dávno nie je pravda, teraz pri predaji môže uplatniť celú zostatkovú cenu. Bez ohľadu na výšku príjmu! Žiadna pripočítateľná položka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.