Zavrieť

Porady

Cestovné náhrady

Ahojte,potrebujem poradiť, viem, že o cestovných náhradách sa toho už popísalo veľa, ale svoj problém som v otázkach nenašla.
Sme akciová spoločnosť naši zamestnanci sú vysielaní na tuzemské pracovné cesty na služobných autách. Naša spoločnosť by chcela vyplácať týmto zamestnancom za každý odšoférovaný kilometer 2,-Sk. Je to možné, ak áno poraďte mi prosím §. ako to bude so zdaňovaním?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ibiza je offline (nepripojený) ibiza

    ibiza
    Tie 2,- Sk to je za čo? Má to slúžiť ako nejaká "odmena", resp. príplatok za to, že odšoférovali nejakú cestu?
    V takom prípade to podľa mňa nemôžete dať do nákladov. (ale to je len môj súkromný názor). Ale mohli by ste to dať ku mzde. Ako nejakú odmenu alebo príplatok...

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    V zmysle zákona o cestovných náhradách nemôžete takýto paušál vyplácať, čiže nie je možné zahrnúť to ako cestovnú náhradu, ktorá by sa nezdaňovala.
    Ak mu vyplatíte takéto peňažné plnenie, aj ja si myslím, že ide o príjem zamestnanca zo závislej činnosti a je ho potrebné zdaniť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.