Zavrieť

Porady

pozastavená živnosť - zaúčtovať bank.výpisy?

Prosím Vás, keď mám pozastavenú živnosť, mám aj tak účtovať bankové výpisy (lebo nemám zrušený účet)? Sú tam v podstate len mesačné poplatky.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    happy.it Pozri príspevok
    Prosím Vás, keď mám pozastavenú živnosť, mám aj tak účtovať bankové výpisy (lebo nemám zrušený účet)? Sú tam v podstate len mesačné poplatky.
    Ďakujem
    Zaúčtovať ich môžeš, ale budú to výdavky neovplyvňujúce základ dane.

    natkov je offline (nepripojený) natkov

    natkov
    V poradcovi 02/2007 na CD som si našla príspevok ak niekto pozastavý živnosť počas roka tak knihy uzatvára k 31.12.2006, ale Príj.OZD aVýd.OZD sú len do dňa keď pozastavil živnosť a zbytok pôjde do NZD. Samozrejme ak klient pozastavý živnosť a do podania DP ho neobnoví tak uhradené FA v čase pozastavenia ž. ich v DP uvedie do §17. Pochopila som to správne????? Práve riešim takýto prípad, pomôžte. Ako je to vlastne......

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    natkov Pozri príspevok
    V poradcovi 02/2007 na CD som si našla príspevok ak niekto pozastavý živnosť počas roka tak knihy uzatvára k 31.12.2006, ale Príj.OZD aVýd.OZD sú len do dňa keď pozastavil živnosť a zbytok pôjde do NZD. Samozrejme ak klient pozastavý živnosť a do podania DP ho neobnoví tak uhradené FA v čase pozastavenia ž. ich v DP uvedie do §17. Pochopila som to správne????? Práve riešim takýto prípad, pomôžte. Ako je to vlastne......
    Pochopila si to správne.

    natkov je offline (nepripojený) natkov

    natkov
    Keď budem mať prípad, že obnový živnosť do podania DP, nemusím sa zaoberať §17 zapodmienky, že nechce zmeniť spôsob učtovania v roku 2007. Je to tak?????

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    natkov Pozri príspevok
    Keď budem mať prípad, že obnový živnosť do podania DP, nemusím sa zaoberať §17 zapodmienky, že nechce zmeniť spôsob učtovania v roku 2007. Je to tak?????
    V takom prípade § 17 sa použije len pri zmene spôsobu uplatňovania výdavkov.
    V ďalších obdobiach, pokiaľ nezmení spôsob, berie do úvahy príjmy, ktoré dosiahol v tom ktorom roku.
    Dík za bodík.

    pozastavená živnosť - zaúčtovať bank.výpisy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.