Zavrieť

Porady

riadok 63

Chcem sa spytat ako laik, co sa pise do riadku 63 na tlacive DP FO A... je to tam tak vedecky napisane.... Pochopil som, ze asi to iste co je na riadku 62, ale potom mi vyjde velke cislo ako preplatok a to je blbost....

Vdaka


keby nieco moje ICQ 321 098 731
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    skazka Pozri príspevok
    Chcem sa spytat ako laik, co sa pise do riadku 63 na tlacive DP FO A... je to tam tak vedecky napisane.... Pochopil som, ze asi to iste co je na riadku 62, ale potom mi vyjde velke cislo ako preplatok a to je blbost....

    Vdaka
    Na riadok 63 sa píše zrážková daň

    Chava je offline (nepripojený) Chava

    Chava
    nie, nedávaš tam to isté čislo. Podľa mna na r 62 dávaš z príjmov závislej činnosti, na r 63 z inej ako závislej činnosti.

    - opravujem - je to omyl...
    Naposledy upravil Chava : 08.03.07 at 14:24

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Chava Pozri príspevok
    nie, nedávaš tam to isté čislo. Podľa mna na r 62 dávaš z príjmov závislej činnosti, na r 63 z inej ako závislej činnosti.
    nesúhlasím. Na riadku 62 sa uvádza preddavok na daň zo závislej činnosti a na riadku 63 je zrážková daň zo závislej činnosti ktorá sa v DP "dodaňuje"

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Myslím, že celkom zreteľne je to napísané v odkaze č.13:
    Daň vyberaná zrážkou z príjmov podľa §43 ods.3 písm.j), ktorú sa daňovník rozhodol považovať za preddavok na daň podľa § 43 ods.7 . Uvádza sa len tá suma preddavku na daň, ktorá sa vzťahuje k takto zdaneným príjmom, ktoré si daňovník priznáva v DP .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.