Zavrieť

Porady

Kúpno-predajná zmluva ako VOZD

Ahojte poraďáci, prosím Vás, stretli Ste sa už v praxi s tým, že Vám správca dane neuznal kúpno-predajnú zmluvu ako daňovo uznateľný doklad o nákupe drobného DHM? Za príspevky ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    A prečo neuznal? Neuznal ho možno z iných dôvodov do VOZD a nie na základe kúpno-predajnej zmluvy.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Už som sa stretla aj s tým , že správca dane neuznal celú faktúru ako VOZD. Takže iste mali na to dôvod a ak ste presvedčená o neoprávnenom vylúčení z VOZD tak sa máte možnosť odvolať a dokázať , že vylúčenie resp. neuznanie výdavkov na základe zmluvy je neoprávnené ....

    Ťažko to posúdiť .

    rasťa je offline (nepripojený) rasťa

    rasťa
    Ďakujem Renča, kúpno-predajka spĺňa všetky atribúty vyplývajúce zo zákona,
    ale vraj ich prostredníctvom si najmä malí živnostníci naháňajú náklady...Ja som doteraz kúpno-predajky bežne zaúčtovávala, len zisťujem info, či sa niečo nezmenilo, respektíve som nezaregistrovala nejaké obmedzenia...

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    rasťa Pozri príspevok
    Ďakujem Renča, kúpno-predajka spĺňa všetky atribúty vyplývajúce zo zákona,
    ale vraj ich prostredníctvom si najmä malí živnostníci naháňajú náklady...Ja som doteraz kúpno-predajky bežne zaúčtovávala, len zisťujem info, či sa niečo nezmenilo, respektíve som nezaregistrovala nejaké obmedzenia...
    To vraj mi tam vôbec nesedí. Chcem vidieť daňového úradníka, ktorý mi vyhodí z nákladov napr. vrtačku, stôl....keď ho mám riadne uvedený na inventúre, ktorú mu samozrejme predložím, a dokonca by som vedel aj fyzicky ukázať.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    rasťa Pozri príspevok
    Ďakujem Renča, kúpno-predajka spĺňa všetky atribúty vyplývajúce zo zákona,
    ale vraj ich prostredníctvom si najmä malí živnostníci naháňajú náklady...Ja som doteraz kúpno-predajky bežne zaúčtovávala, len zisťujem info, či sa niečo nezmenilo, respektíve som nezaregistrovala nejaké obmedzenia...
    Nedajte sa, ak je VOZD oprávnený, bojujte. Prečo by mali naháňať náklady? Naozaj nevieme, čo kúpno-pred. zmluva zahřňa..... popíšte, vyjadríme sa. Ak toto niečo čo je v zmluve slúži na podnikanie, nemajú nárok to vyraziť..... Alebo azda nič nemôžu nájst?
    Mne sa stalo, že nemohli nič nájsť, snorili, snorili a nič, potom bolo takí najedovaní, že robili zbytočne DK .....

    rasťa je offline (nepripojený) rasťa

    rasťa
    ...jedná sa o kúpu elektrickej vŕtačky,ktorú každodenne používa v podnikaní,
    preukázateľne ju vlastní a kúpil ju prostredníctvom kúpno-predajky z prozaického dôvodu - bola o tretinu lacnejšia...ešte raz Vám všetkým ďakujem
    za vyjadrenia k príspevku.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    rasťa Pozri príspevok
    ...jedná sa o kúpu elektrickej vŕtačky,ktorú každodenne používa v podnikaní,
    preukázateľne ju vlastní a kúpil ju prostredníctvom kúpno-predajky z prozaického dôvodu - bola o tretinu lacnejšia...ešte raz Vám všetkým ďakujem
    za vyjadrenia k príspevku.
    To som ale jasnovidec.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ak by bol pán účtovík, a mali elektr. vrtačku vo VOZD, obhajila by som si ju tak, že ju potrebujem, aby som si vyvrtala diery v mojej kancelárii, kde si potrebujem zavesiť moje smernice, zákony, potrebujem nástenku na odkazy.... sú to blbosti, ale nech mi konrolori dokážu, že ju nepoužívam v súvislosti s podnikaním, a keď je 1/3 cena .......

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.