Zavrieť

Porady

Dodatočne daňové priznanie

Prajem pekný deň, chcem urobiť dodatočné daňové priznanie r. 2005 opravujem aj výkazy? Chcem DP FPB na r. 40 upraviť základ dane o pohľadávky pri prerušení živnosti. Hlavne výkaz o majetku a záväzkoch. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Výkaz nemáš prečo opravovať.
    Výkazy sú účtovná závierka ... ty upravuješ základ dane mimo účtovníctva, je to iba daňová "záležitosť".
    Aj keď o pohľadávku upravíš základ dane, stále zostane pohľadávkou .

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Tým, že upravuješ základ dane o neuhradené PO a ZA, stav majetku a záväzkov k 31.12. sa Ti nemení. Neviem, či sa niečo zmenilo, ale dávnejšie som podávala DDP a správkyňa dane ma požiadala aj o nové prílohy k DDP, aj keď sa údaje na nich oproti riadnemu DP nezmenili. Veď ich vypísanie Ťa nebude stáť až toľko času, aj keby neboli potrebné.
    Dodatok: To čo píše Johanka, má samozrejme logiku.

    eskoes je offline (nepripojený) eskoes

    eskoes
    Johanka Pozri príspevok
    Výkaz nemáš prečo opravovať.
    Výkazy sú účtovná závierka ... ty upravuješ základ dane mimo účtovníctva, je to iba daňová "záležitosť".
    Aj keď o pohľadávku upravíš základ dane, stále zostane pohľadávkou .
    a keď zistím, že som nezaúčtoval faktúru za 100 000 Sk do výnosov, ktorá mi nebola ešte uhradená, tak mi to okrem základu dane ovplyvňuje aj účet 311 a o túto sumu mám potom menej v súvahe, podľa mňa upraviť aj súvahu

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    eskoes Pozri príspevok
    a keď zistím, že som nezaúčtoval faktúru za 100 000 Sk do výnosov, ktorá mi nebola ešte uhradená, tak mi to okrem základu dane ovplyvňuje aj účet 311 a o túto sumu mám potom menej v súvahe, podľa mňa upraviť aj súvahu
    Výkaz o majetku a záväzkoch sa týka JÚ.

    V PÚ úhrada alebo neúhrada faktúry neovplyvňuje účtovanie výnosov. Ak si tam nezaúčtoval faktúru na 311 je to iný problém...

    Jana G. je offline (nepripojený) Jana G.

    Jana G.
    Samozrejme, ak si PU nezaúčtoval faktúru do výnosov, podľa mňa ich nemáš ani na 311. Takže ja by som opravila aj výkaz v tvojom prípade.

    Dodatočne daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.