Zavrieť

Porady

učet 474AE a leasing auta spl. do 1r

Prebrala som účtovníctvo a neviem sa dopracovať k sume na účte 474AE leasing. spl. do 1r. Vie mi niekto podrobne popísať ako dostanem túto hodnotu??
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Vezmi si splátkový kalendár od leasingovej spoločnosti, v ňom by si mala mať splátky rozvrhnuté podľa jednotlivých mesiacov a vezmeš do úvahy len splátky, ktoré sa týkajú roka 2007(keďže tie budú splatné do jedného roka). Ťažko sa radí, ktoré sumy z ktorého stĺpčeka konkrétne maš brať do úvahy a sčítať, keď nepíšeš, s ktorou leasingovou spoločnosťou máš uzatvorenú zmluvu. Každý splátkový kalendár vyzerá inak.

    markaV je offline (nepripojený) markaV

    markaV
    Ďakujem.
    A ešte jedna otázka. Može byť v účtovaní suma istiny bez DPH spolu s leasingovým úrokom bez DPH, čiže:474 100/379 100

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    markaV Pozri príspevok
    Ďakujem.
    A ešte jedna otázka. Može byť v účtovaní suma istiny bez DPH spolu s leasingovým úrokom bez DPH, čiže:474 100/379 100
    Účtuje sa to analytikou v rámciu účtu 474 - rozlíšenie krátkodobého a dlhodobého leassingového záväzku.

    markaV je offline (nepripojený) markaV

    markaV
    Čo mám spraviť, ak mám celý rok účtovaný istinu aj leas. úrok spolu?
    A navyše po sčítaní súm s leas.zmluvy sa mi hodnota na účte splátka do 1. r. líši asi o 200SK?

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    markaV Pozri príspevok
    Čo mám spraviť, ak mám celý rok účtovaný istinu aj leas. úrok spolu?
    A navyše po sčítaní súm s leas.zmluvy sa mi hodnota na účte splátka do 1. r. líši asi o 200SK?
    úrok (účet 562) a istinu (474) treba rozúčtovať.

    misolga je offline (nepripojený) misolga

    misolga
    markaV Pozri príspevok
    Čo mám spraviť, ak mám celý rok účtovaný istinu aj leas. úrok spolu?
    A navyše po sčítaní súm s leas.zmluvy sa mi hodnota na účte splátka do 1. r. líši asi o 200SK?
    V priebehu roku je účtovanie mesačných splátok podľa lízing.kalendára nasledovné:
    - lízing.úrok 562 /474
    -poistné 568 /474
    -DPH z istiny 548/474 -
    motorové vozdilo,nepodlieha dph
    -DPH lízing.úrok 568 /474
    -dph poistné 568/474
    -odpis ak sa jedná o hmotný majetok : 551/082
    -úhrada splátky 474/221

    k 31.12. ak je splátka napr za obdobie 18.12.2006 až 19.01.2007, treba rozlíšiť- lízing.úrok 01-19.1.2007 - 381/ 562
    - lízing.poistné 1-19.1.2007 - 381/ 568
    - v roku 2007 si potom túto sumu 1-19.1.07 preúčtuješ inetrným dokladom do nákladov.

    Ja si každú lízing.zmluvu vypracujem už pri vzniku-pre svoje potreby si rozpíšem účtovanie na každý rok - vznik,obstaranie, mesačné splátky, závierkové operácie, pokreslím si stromčeky, ak nastane nejaká zmena (napr.zmena DPH, výšky poistného..)tak si tento rozpis poopravujem a tak si účtujem podľa tohto počas roku a na ku konci si len odkontrolujem:Ak náhodou chybne zaúčtujem alebo zabudnem na koniec roka,tak si podľa tohto môjho rozpisu rýchlo nájdem chybu, opravím a ušetrím kopec času.


    misolga je offline (nepripojený) misolga

    misolga
    mudroš Pozri príspevok
    prečo poistné na 568 ???

    -? . účet 568-ostatné finančné náklady a poistné je finančný náklad, nie?Prešlo mi to aj daňovou kontrolou.

    učet 474AE a leasing auta spl. do 1r

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.