Zavrieť

Porady

zaokruhlovanie 2

Ludia , neviem si rady so zaokruhlovanim, ak ma FO,nakupeny tovar kde su sumy 89,24 a pod... ja fakt neviem ako to nauctovat - podla blockov a rozdiel na konci zdvovodnit v zapisnici, alebo zaokruhlovat-matematicky? a HV dat do rezie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Neviem či to robím správne, ale ja to matematicky zaokrúhlim. Myslím si, že každá kontrola by mala vedieť, že sa dnes nedá platiť 24 haliermi...

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    DanielaSĽ Pozri príspevok
    Neviem či to robím správne, ale ja to matematicky zaokrúhlim. Myslím si, že každá kontrola by mala vedieť, že sa dnes nedá platiť 24 haliermi...
    OK rozumiem, a co potom s tym zaokruhlenim? ked je -0,10 a ked je 0,10 ?

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    S tým už nič...jednoducho v denníku a pokladni mám zaúčtovanú upravenú sumu, ktorú si prepíšem aj na bločku.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    bea Pozri príspevok
    a tiež 19
    K tomu som sa nedostala...a je zo všetkých najvýstižnejší...

    my_lan je offline (nepripojený) my_lan

    my_lan
    Zdravim,
    zákon č. 520/2003 ktorý upravuje zákon o cenách č.18/1996 hovorí
    o úprave ceny so vzťahom k platnej nominálnej hodnote najnižšej mince. Predajca postupoval v rozpore so znením tohto zákona, pretože nezaokrúhlil výslednú cenu - v tomto prípade dole, tj. na celé koruny. Domnievam sa, že kupca zaplatil tiež bez halierov a z toho by som aj vychádzal. Spravil by som najskôr účtovný doklad s nezaokrúhlenou sumou a následne opravný doklad kde by som znížil stav v pokladnici o nezaokrúhlenú čiastku. Na ňom by som zdôvodnil výdavok - s odkazom na platný zákon, so stanoviskom kupujúceho k veci a s odkazom na prvý účtovný doklad. Domnievam sa, že všetko je účtovne správne - prvému dokladu som "neublížil" a následne dal veci do správnosti. Ak by som s niekým v budúcnosti diskutoval, tak len o druhom účtovnom doklade.

    ciaaa je offline (nepripojený) ciaaa

    ciaaa
    Chcem sa opytat na zaokruhlovanie v EUR.

    Mam bankovy vypis v CZK. 31.01. mam bankovy poplatok 190 CZK (kurz 27,882), ktory mi soft prepocital na 6,80 EUR. Nemalo by tam byt 6,81 EUR. Zaokruhluje sa na dve desatinne miesta, ci nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.