Zavrieť

Porady

Tržby z RP a zaokruhlovanie v JU

Mam taku mozno zbytocnu otazku, ale... . Trzbu z RP ma v jednotlivych dnoch prijatu nap. 1525,30. Prijmem do pokladne v denniku trzbu presne v tejto sume, alebo ju zaokruhlim na 1525,50. Nakolko u nas ńie je platidlo 0,30? Ja som to urobila takto : prijem z RP 1525,50 a to som analyticky rozuctovala na prijem za tovar 1525,30 a 0,20 prijem za tovar, ale zaokruhlovanie. Mam pochybnost, je to dobre.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sea je offline (nepripojený) sea

    mama troch synov sea
    Ja beriem do denniku to čo mám z RP, ale asi ešte počkaj na ostatných

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Pokladňa by mala zaokrúhľovať na 50halierov !!! Zavolaj si servisného technika, nech ti to nastaví v ERP alebo požiadaj predavačov, aby ručne nahadzovali zaokrúhľovanie, čiže ak predá tovar za 9,90 , tak nech ešte nahodí +0,10 hal. a bude 10,00 Sk .
    ucetni_fantozzi
    nuz ja sa ta opytam takto - je mozne, aby si v ten den od predavacky do pokladne prijala 1525,30 Sk? asi nie, preto jednoznacne prijem zaokruhli, aj ked ERP hovori o 30 halieroch. a co sa tyka toho rozdielu 0,20 Sk tiez som na pochybnostiach, ci to je halierove vyrovnanie. opat na to idem analogicky - je mozne, ze predavacka od zakaznika zinkasovala za tovar 1525,30 Sk? ja si myslim, ze trzba za tovar, ktoru zakaznik zaplatil bola 1525,50 Sk.

    kazdopadne suhlasim s odporucanim dat si nastavit ERP...

    Tržby z RP a zaokruhlovanie v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.