Zavrieť

Porady

Výsledok RZdane - kompenzácia

My ako firma sme urobili RZdane a vyšiel preplatok 35 292,00 a nedoplatok Sk 605,00.
Teraz som robila výplatu za 02/07 a výsledok je taký: /za všetkých zamestnancov/
za 02/2007 daň mesačná Sk 18 123,00
za 02/2007 daň zrážkova Sk 2 166,00
daňový bonus Sk 3240,00

Chcela by som sa opýtať ako mám v tom mesiaci kompenzovať RZdane keď mám preplatok na dani./ako by to bolo v kvart.prehľade/
A čo s bonusom mám ho žiadať o DU? A čo so zrážkovou daňou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    sonička Pozri príspevok
    My ako firma sme urobili RZdane a vyšiel preplatok 35 292,00 a nedoplatok Sk 605,00.
    Teraz som robila výplatu za 02/07 a výsledok je taký: /za všetkých zamestnancov/
    za 02/2007 daň mesačná Sk 18 123,00
    za 02/2007 daň zrážkova Sk 2 166,00
    daňový bonus Sk 3240,00

    Chcela by som sa opýtať ako mám v tom mesiaci kompenzovať RZdane keď mám preplatok na dani./ako by to bolo v kvart.prehľade/
    A čo s bonusom mám ho žiadať o DU? A čo so zrážkovou daňou?
    Zrážkovú daň pripočítaš normálne k preddavkovej, od ich súčtu odpočítaš preplatok na dani, ktorý vyšiel v RZD. Odvod dane na DÚ ti v tom prípade vyjde za tento mesiac 0,-.
    Rovnako budeš postupovať aj budúci mesiac, kedy by sa ti vlastne už mal preplatok na dani vyrovnať.
    O daňový bonus môžeš po novom žiadať až v štvrťročnom prehľade. Na porade už je aj nové tlačivo prehľadu.

    sonička je offline (nepripojený) sonička

    sonička
    cez víkend som si prezrela vyplňovanie "prehľadu" od p. Mihála na stránke a on tam nespočítaval zrážkova daň + preddavkova daň - ročné zúčtovanie? Naopak som bola prekvapená kde v "prehľade" stĺpec 01 do riadku 8 za píše vybraná zrážkova daň za 12/2006 z toho vyplýva že v ........stĺpci 03 riadok 8 sa píše vybraná zrážkova daň za 02/2007? neviem či je to tak správne?

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    sonička Pozri príspevok
    cez víkend som si prezrela vyplňovanie "prehľadu" od p. Mihála na stránke a on tam nespočítaval zrážkova daň + preddavkova daň - ročné zúčtovanie? Naopak som bola prekvapená kde v "prehľade" stĺpec 01 do riadku 8 za píše vybraná zrážkova daň za 12/2006 z toho vyplýva že v ........stĺpci 03 riadok 8 sa píše vybraná zrážkova daň za 02/2007? neviem či je to tak správne?
    U zrážkovej dane je podstatný mesiac, v ktorom bola zrazená, nie mesiac, za ktorý bola zrazená a odvedená. U preddavkovej zase mesiac, za ktorý bola zrazená.
    Preto v stĺpci 01 ide preddavková daň za 01/2007 ale zrážková daň vlastne z výplaty za 12/2006, pretože zrážková daň z nej bola zrazená v januári 2007.
    Od 1.1.2007 sa môže peddavková daň započítavať aj so zrážkovou. Takže nevidím dôvod prečo by sa nemali preplatky na dani z RZD započítať aj s preddavkovou aj so zrážkovou daňou.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Nie je to také jednoduché, pozornejšie si pozrite tlačivo...

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Vzhľadom na to, že aj v DRAK-ovi a objavujú otázky ako sa má postupovať pri kompenzácií preddavky + zrážková daň versus preplatky z RZD + DB, práve píšem do DRAK-a príspevok, ktorý to dúfam vyjasní.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Používatelia DRAK-a príspevok o tom, ako sa má postupovať pri kompenzácií preddavky + zrážková daň versus preplatky z RZD + DB, nájdu tu:

    http://www.porada.sk/t46613-ako-zapo...ovy-bonus.html

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Robila som RZD zamestnancovi , ktorému vyšiel nedoplatok 5 sk , nezrazila som mu to :
    1. preto lebo už u nás nepracuje
    2. preto lebo nebude darovať 2%dane

    Ako sa prejaví tento nedoplatok , vzhľadom k tomu , že sa nezráža zamestnancovi pri odvode dane na DÚ zamestnávateľom ? Treba ho tam uviesť ?Teda od celkového preplatku odpočítať aj ten malý nedoplatok aj keď nebol zrazený?

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Prejavuje sa tak, akokeby žiaden nedoplatok nebol. Akokeby ste vo výsledku RZD zamestnanca tých 5 Sk zaokrúhlili na 0 Sk.

    Výsledok RZdane - kompenzácia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.