Zavrieť

Porady

Môže prokurista podpísať DP?

Ahoj poraďáci, chcela by som sa spýtať, či môže prokurista podpísať DP v s.r.o., na výpise z OR je uvedené, že v mene spoločnosti koná samostatne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Beata2 je offline (nepripojený) Beata2

    Beata2
    Ešte doplním, že konatelia s.r.o. sú občanmi iného štátu EÚ. Prokurista žije v Anglicku, ale má občianstvo SR, viac menej pravidelne cestuje na Slovensko kôli tejto s.r.o. Takže nie som si istá, či môže podpísať DP, alebo ho musia popísať konatelia. Skúste mi prosím poradiť. Ďakujem

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Prokurista nie je orgánom spoločnosti/§ 14 Obchodného zákonníka/. Prokurista koná len na základe splnomocnenia/je len zmluvným zýstupcom spoločnosti/.
    Ako zástupcu spoločnosti ho môžu vymenovať konatelia, prípadne valné zhromaždenie./ § 125 ods. 2 Obchodného zákonníka/

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Závisí ktoré úkony môže podpisoavť prokurista, ak má plnú moc na všetky právne úkony, tak áno.

    Milla je offline (nepripojený) Milla

    Milla
    Beata2 Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci, chcela by som sa spýtať, či môže prokurista podpísať DP v s.r.o., na výpise z OR je uvedené, že v mene spoločnosti koná samostatne.
    Pokiaľ v OR je uvedené, že koná samostatne, určite môže.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Milla Pozri príspevok
    Pokiaľ v OR je uvedené, že koná samostatne, určite môže.
    Každý kto má na to poverenie a môže byť takouto úlohou poverný môže podpísať DP. Cekom určite na DÚ dajú presnú odpoveď nakoľko prvá vec ktorú na DP skontrolulú je či podpísala oprárvneá osoba, respektíve či podpísali všetky povinné osoby.

    apo

    Môže prokurista podpísať DP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.