Zavrieť

Porady

Taxikár nemá doklady o príjme

Už pekne dlho som tu sedela,kým som prečítala všetky skvelé tu uverejnené dobré rady od vás poraďákov.No nikde som nenašla,že by sa našiel aj taký úplne nezodpovedný človek.
Prosím Vás, kamarát taxikár absolútne nevie ako spraviť jednoduché účtovníctvo a teda aj daňové priznanie,keďže,..nemá žiadné bločky o príjme, nerobil si knihu jázd,jediné čo má sú bločky od PHM.Skrátka nemá nič.A auto čo mal,to sa každý deň vlastne striedal ešte s jedným.Jeden deň ťahal on 24hodín,a druhý deň jeho kolega.Za ten deň si vždy zaplatil len miesto na státie,ale od toho tiež nemá doklady.Je SZČO od marca 2006, predtým bol dobrovoľne nezamestnaný,takže asi aj to by tam trebalo zdokladovať však?Aké materiály a čo k tomu potrebuje?Ako spraviť náklady,ako príjmy.A čo s faktúrami za telefón.Ja nie som účtovníčka,takže všetky tie zákony tak dobre neovládam.Čo s ním?Dá sa aj s týmto niečo spraviť?Ak by sa tu našiel taký šikovný človiečik,ktorý by vedel vyriešiť úplne tento veeeľky problem,mohol by mi napísať aj na akina@pobox.sk?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    V prvom momente som myslela,že môj taxikár požiadal o vypracovanie DP Teba,ale po vzhliadnutí,že jeho veci sú stále u mňa ,vidím,že to je ten jeho kolega.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Ja mám opačný prípad....predajňa textilu. Príjem je evidovaný RP a nákup tovaru žiadny.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    mopsy Pozri príspevok
    Už pekne dlho som tu sedela,kým som prečítala všetky skvelé tu uverejnené dobré rady od vás poraďákov.No nikde som nenašla,že by sa našiel aj taký úplne nezodpovedný človek.
    Prosím Vás, kamarát taxikár absolútne nevie ako spraviť jednoduché účtovníctvo a teda aj daňové priznanie,keďže,..nemá žiadné bločky o príjme, nerobil si knihu jázd,jediné čo má sú bločky od PHM.Skrátka nemá nič.A auto čo mal,to sa každý deň vlastne striedal ešte s jedným.Jeden deň ťahal on 24hodín,a druhý deň jeho kolega.Za ten deň si vždy zaplatil len miesto na státie,ale od toho tiež nemá doklady.Je SZČO od marca 2006, predtým bol dobrovoľne nezamestnaný,takže asi aj to by tam trebalo zdokladovať však?Aké materiály a čo k tomu potrebuje?Ako spraviť náklady,ako príjmy.A čo s faktúrami za telefón.Ja nie som účtovníčka,takže všetky tie zákony tak dobre neovládam.Čo s ním?Dá sa aj s týmto niečo spraviť?Ak by sa tu našiel taký šikovný človiečik,ktorý by vedel vyriešiť úplne tento veeeľky problem,mohol by mi napísať aj na akina@pobox.sk?

    Zaujímavý problém a ešte zaujímavejší taxikár (aj keď viem, že nie jediný, podobne zmýšľajúci - opravujem, absolútne nerozmýšľajúci).

    Čo to je "ako spraviť príjmy"? Nakoľko zdaňovacie obdobie roka 2006 už uplynulo, príjmy sú prijaté, len ich treba priznať ...


    K nákladom - kto je vlastníkom MV?
    - podali DP k dani z MV a zaplatili daň?
    - telefón má " na firmu" alebo súkromný?
    - komu platil za miesto na státie, keď nemá doklady?

    Čo s ním? Je tu taká veselá téma " Perličky účtovnej kancelárie" , na základe ktorej patrí do "rezervácie" .

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Dievčatá ,niečo Vám pošuškám: doplňovačka.Ale nikomu,ani muk.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Melnick Pozri príspevok
    V prvom momente som myslela,že môj taxikár požiadal o vypracovanie DP Teba,ale po vzhliadnutí,že jeho veci sú stále u mňa ,vidím,že to je ten jeho kolega.


    Advokáti si myslia, že majú osobitný režim pri DPH.
    Taxikári si myslia, že nepotrebujú žiadne doklady a už vôbec nemajú potrebu niekomu vešať na nos svoje príjmy.
    Lekárske s.r.o-čky si myslia, že zákony platia iba pre ich okolie.
    atď ...

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    http://www.porada.sk/t43616-p3-ucto-...tml#post407718

    A ostatný príspevok /č. 29/v téme ,by mohol ísť kľudne medzi perly účt. kancelárie.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ak môžem poradiť, zbavte sa ich ešte pred 2.aprílom . Vďaky sa aj tak nedočkáte .

    mopsy je offline (nepripojený) mopsy

    mopsy
    Taxikár nie je vlastníkom MV, telefón mal napísané na IČO a to nájomné platil akémusi nad sebou,takže vlastne na ruku...

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Auto nič, telefón áno.
    A to auto ukradol ?
    A ten nad ním, to je nejaký kápo alebo majú MLM ?

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    To poznáme. Keby sa tak nelíšili ,myslela by som,že sú naklonovaní.
    Včera som stretla kamaráta taxikára. Za celý rok zarobil hádam aj 500,--Sk haha. A vo veľkom zošite má nalepených blokov aj za 100000,--. Takže to isté, čo s tým?

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Melnick Pozri príspevok
    To poznáme. Keby sa tak nelíšili ,myslela by som,že sú naklonovaní.
    Nebude to dáka taxikárska epidémia? Určite na tých stanovištiach si celý deň vymieňajú svoje účtovnícke poznatky.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Ja mám podobný problém ..taxikár"
    kopa bločkov na naftu a príjem O,-
    Keď to doniesol tak povedal vymysli nejaké jazdy, ale tak aby som
    neplatil odvody do SP . Myslela som že sa do toho pustím, ale nie nestojí mi to
    za to aby som si vymýšlala KJ. Nakoniec povedal že on si knihu jázd spraví a ja
    aby som mu urobila DP, len aby bolo podané. Tak som mu urobila DP paušálne výdavky a ďalej nech sa trápi on s KJ.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Táto tabulka Ti nepomohla? Sú tam príjmy, náklady. V téme bol link. Prikladám ju ešte raz, je to aktuálna téma.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    ekopo dakujem tabulku som videla ale je jednoduchšie spraviť mu paušálne výdavky. Vychádza mu to skoro rovnako ako keby som mu robila JU.

    Alexa.k je offline (nepripojený) Alexa.k

    Alexa.k
    Melnick Pozri príspevok
    To poznáme. Keby sa tak nelíšili ,myslela by som,že sú naklonovaní.
    Ja si myslím že taxikár je diagnóza, ... s jedným žijem.

    Robila som daňové asi 5-6. Prvý rok katastrofa u každého, nasledovalo vysvetlovanie, tabuľky, zákony, potvrdenky ... / každý jeden pochopil /

    Prešiel rok maximálne dvaja došli s papiermi ako tak v poriadku ... len rukopis mi nesedel?... asi manželky mali domáce úlohy.
    A čo ostatní mali smolu... buď si to dorobili ako vedeli, potom prišli znovu ... alebo ... no jeden mi povedal, že ked to neurobím ja, tak on na to je.. a nepodal DP.

    Mimochodom opýtaj sa toho ,, tvojho ,, taxikára v ako režime vlastne pracoval.

    SZČO-súkromné vozidlo - obchodný partner zmluva s TAXISLUŽBOU
    SZČO-bez vozidla - obchodný partner zmluvy s Taxislužbou
    SZČO-súkromné vozidlo - tzv. nezapojený
    zamestnanec - PZ s Taxislužbou /má vôbec licenciu ???/
    SZČO-bez vozidla- SZČO s vozidlom v majetku -zmluva o spolupráci

    Niekto v tom nemá jasno, v každom režime sú iné zákonné podmienky a inak sa aj vykazujú prijmy a výdaje.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.