Zavrieť

Porady

Zdanenie príjmu zo zahraničia

P rosím o radu. Dcéra pracuje celý rok 2006vo Veľkej Británii. Jej príjem je tam zdanovaný. Neviem, či má podať dańové priznanie v SR, ešte som sa s týmto problémom nestretla. Potvrdenie o príjme a zaplatení dane dostane až v máji. Ak je povinnosť podať DP, aký typ? A je nutné požiadať DÚ o odklad? Prosím poradte. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Čítaj [SEARCH]Anglicko[/SEARCH]. Z dôvodu rovnakej metódy na elimináciu dvojitého zdanenia v zmluvách o zamedzení dvojitého zdanenia sú " použiteľné" aj témy o zdanení príjmov napr. z Nemecka, Talianska dokonca aj ČĽR .

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Patul Pozri príspevok
    P rosím o radu. Dcéra pracuje celý rok 2006vo Veľkej Británii. Jej príjem je tam zdanovaný. Neviem, či má podať dańové priznanie v SR, ešte som sa s týmto problémom nestretla. Potvrdenie o príjme a zaplatení dane dostane až v máji. Ak je povinnosť podať DP, aký typ? A je nutné požiadať DÚ o odklad? Prosím poradte. Dakujem.
    Pokiaľ má len príjem zo závislej činnosti a je rezident SR, tak je povinná si podať DP aj na Slovensku a to DP typu A. Nemusí čakať na potvrdenie z Anglicka, ani si dávať odklad, je možné to urobiť aj z výplatných pások. Príjmy z Anglicka sú v DP príjmy vyňaté...na porade je veľa tém , kde sa o tom už písalo.
    Naposledy upravil DanielaSL : 10.03.07 at 11:41 Dôvod: spresnenie

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    DanielaSĽ Pozri príspevok
    Pokiaľ má len príjem zo závislej činnosti, tak je povinná si podať DP aj na Slovensku a to DP typu A. Nemusí čakať na potvrdenie z Anglicka, ani si dávať odklad, je možné to urobiť aj z výplatných pások. Príjmy z Anglicka sú v DP príjmy vyňaté...na porade je veľa tém , kde sa o tom už písalo.
    ... toto je silné tvrdenie.
    Povinnosť podať DP z celosvetových príjmov v SR sa odvíja od daňovej rezidencie, nie od typu príjmov .

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Patul Pozri príspevok
    P rosím o radu. Dcéra pracuje celý rok 2006vo Veľkej Británii. Jej príjem je tam zdanovaný. Neviem, či má podať dańové priznanie v SR, ešte som sa s týmto problémom nestretla. Potvrdenie o príjme a zaplatení dane dostane až v máji. Ak je povinnosť podať DP, aký typ? A je nutné požiadať DÚ o odklad? Prosím poradte. Dakujem.
    §45 Zákona o dani z príjmov
    (2) Ak plynú daňovníkovi príjmy zo zdrojov v zahraničí, ktorého zdaňovacie obdobie je iné ako v Slovenskej republike, a v lehote na podanie daňového priznania podľa § 49 nemá doklad o zaplatení dane od správcu dane v zahraničí, uvedie v daňovom priznaní predpokladanú výšku príjmov plynúcich zo zdrojov v zahraničí a daň pripadajúcu na tieto príjmy za zdaňovacie obdobie, za ktoré podáva daňové priznanie.


    § 49 ods.3 umožňuje podať žiadosť o predĺženie lehoty na podanie DP - ak sú súčasťou príjmov aj príjmy zo zdrojov v zahraničí až o 6 mesiacov. Povinné to nie je .

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Johanka Pozri príspevok
    ... toto je silné tvrdenie.
    Povinnosť podať DP z celosvetových príjmov v SR sa odvíja od daňovej rezidencie, nie od typu príjmov .
    A vieš Johanka, že som tam chcela dať aj to, že pokiaľ je rezident SR , ale akosi som to potom nedala, lebo som predpokladala, že rezidentom je.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Pri povrchne zadaných otázkach musíš dať svoje odhady a domnienky " na papier".
    Ak by si takúto odpoveď prečítal daňovo nie moc zdatný čitateľ, riadne by sme ho domýlili .

    Zdanenie príjmu zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.