Zavrieť

Porady

colná zábezpeka

Fy plati colnici colnú zábezpeku, ktoru jej po 10 dnoch vrátia, dať na zálohy ? alebo 379 ? či len cez 261 ?poradte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    eviketa Pozri príspevok
    Fy plati colnici colnú zábezpeku, ktoru jej po 10 dnoch vrátia, dať na zálohy ? alebo 379 ? či len cez 261 ?poradte
    111AE/379, prípadne 112AE/379

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    oni len vyplatia peniaze a o 10-14 dní im ich vrátia, takže toto neviem 379/211 a 221/379 ?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    eviketa Pozri príspevok
    halo nikto nič?
    Platia to na základe nejakého výmeru z colnice?

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    myslím že nie, oni kúpia 3l liehu na čistenie skúmaviek a colnica chce nejaku zábezpeku (ak je to vobec správny výraz), ked lieh zaplatia, pošlu im peniaze späť

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    eviketa Pozri príspevok
    myslím že nie, oni kúpia 3l liehu na čistenie skúmaviek a colnica chce nejaku zábezpeku (ak je to vobec správny výraz), ked lieh zaplatia, pošlu im peniaze späť
    A čo takto (nie som na 100% istý, že je to správne):

    548AE/379 predpis výšky zábezbeky (majú zrejme nejaký predpis z čoho berú výšku zábezpeky)
    379/221 úhrada zábezpeky
    378/648 predpis vrátenia
    221/378 vratka zábezpeky

    Ostatní vyjadrite sa.

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    vyzerá to pekne, hadam to použijem aj ked teraz rozmšlam, že predpis asi nejestvuje, mám len pokl.doklad o zaplatení a bank.výpis o uhrade

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Je to iba finančná zábezpeka na zaplatenie dlhu? Ak áno, tak 314. Mala som to odobrené audítorkou. 314/221 alebo 314/211.

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    Dakujem vám, poslala som klientovi mail že čo to vlastne je, tak uvidím a podľa toho sa zariadím .

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    A nejde takto náhodou o zábezpeku na daň podľa ustanovenia § 11 ods. 4 písm. b) zákona č. 105/2004 Z. z. o spotrebnej dani z liehu v znení neskorších predpisov? To neznamená, že ak colníci spravujú spotrebné dane, automaticky ide o colnú zábezpeku. Ak ide naozaj o daňovú zábezpeku, čo vyplýva z príspevku č. 6, potom je správne to, čo je uvedené v príspevku č. 9. Táto zábezpeka nie je zálohou na daň, keďže spotrebné dane nepoznajú žiadne zálohové platby na daň. Zábezpeka je v podstate akousi kauciou, ktorú použije správca dane na úhradu dane len vtedy, ak taký prípad nastane, zábezpeka je trvalo uložená na účte správcu dane, pokiaľ je v platnosti príslušná registrácia daňového subjektu (v tomto prípade asi ide o užívateľský podnik) a manipulovať s touto zábezpekou môže iba správca dane. Zábezpeka kryje všetky ďalšie nákupy liehu oslobodeného od dane.

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    Tak som sa konečne spojila s majitelkou a v tomto prípade ide o zloženú zábezpeku ne daň v súvislosti s prepravou. Tak čo s tým ?

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    eviketa Pozri príspevok
    Tak som sa konečne spojila s majitelkou a v tomto prípade ide o zloženú zábezpeku ne daň v súvislosti s prepravou. Tak čo s tým ?
    Takže ide o zábezpeku podľa ustanovenia § 25 ods. 4 zákona o spotrebnej dani z liehu, účtuje sa 378/221. A platí to aj pre prípad, ktorý som uviedol v predchádzajúcom príspevku, lepšie povedané, platí to pre všetky zábezpeky požadované jednotlivými zákonmi o spotrebných daniach. Tiež potvrdené audítorom.

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    A čo takto (nie som na 100% istý, že je to správne):

    548AE/379 predpis výšky zábezbeky (majú zrejme nejaký predpis z čoho berú výšku zábezpeky)
    379/221 úhrada zábezpeky
    378/648 predpis vrátenia
    221/378 vratka zábezpeky

    Ostatní vyjadrite sa.
    Ahojte, ak mám zaúčtovaný výmer na colný dlh na DPH z colnice na určitú sumu 343/379003 . A následne sa platí aj finančná colná zábezpeka v nižšej sume pre prípad, že by sa nezaplatil načas colný dlh, tak nemôžem o tejto colnej zábezpeke (mám papier , kde sú podmienky použitia uvedené aj s uvedením, kam sa má prebytok zábezpeky vrátiť), môžem účtovať takto?:

    Zaevidovať doklad v OZ bez zaúčtovania
    Následne úhradu zábezpeky účtovať na bankovom výpise 379004/221 - schválne iná AE na 379 než u JCD, zlikvidovať záväzok.

    Navyše sa uhradili celý colný dlh z JCD 379003/221, čiže 379003 mám vyrovnanú.

    Komplet celá zábezpeka sa má vrátiť, pri pripísaní na účet ju zúčtovať 221/379004 a tak sa vyrovná aj 379004. Ak by sa nie, tak viem, že to je preplatok práve na zábezpeke. 379-tky mi idú do saldokonta.

    Hm, a ked ju do konca roka nevrátia, tak 379004 cez ID preúčtovať na nejakú novú 378004 ?

    Neviem totiž, prečo Zoli použil predpis s 548 a 648....podla mňa by to nemalo náklady ani výnosy ovplyvniť a dopad na HV to aj tak mať nebude, lebo aj v jeho prípade by sa muselo o N aj V účtovať v tom istom období. Ale nijako inak než tieto dve možnosti nevidím....rozhodne nie 314 ako to niekto spomínal že má od audítora....predsa to nie je preddavok dodávateľovi z obchodného vyťahu ale zúčtovanie s colným úradom.
    Prosím, vyjadrite sa niekto k tomu čo najskôr. Vďaka.

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    Hm, teraz som dočítala príspevok vyššie, že rovno 378AE.....ušetrí sa zápis cez 379004 a výsledok je rovnaký

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.