Zavrieť

Porady

Ako účtovať

S.r.o. bola založená v roku 2006 v auguste. Spoločnosť nemá zamestnancov.
Konateľ pri jednej akcií potreboval krátkodobú výpomoc tak si najal ľudí-známich. Odmeny boli v rozsahu na jedného za 4 mesiace od 1000, do 10500,- a tu je ten problém. Spoločnosť nemala s nimi uzavretú žiadnu zmluvu. No náklady za odmeny si chce uplatniť do nákladov nakoľo mu vychádza veľká daň. Chcela by som poradiť ako to zaúčtovať a na aký účet, keď za nich nič neodvádzal. Dá sa to vôbec? Suma na tieto odmeny bola 43 000,- ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ak chce mať výdavky v nákladoch, neostáva nič iné, ako dať spätne všetko do poriadku. Prihlásiť a aj odhlásiť dohodárov, registrovať sa ako zamestnávateľ a poslať potrebné výkazy, hlásenia , oznámenia, atd. na príslušné inštitúcie, doplatiť podlžnosti za firmu....treba si zrátať aj pokuty a penále, ktoré z toho vyplývajú. Inú možnosť snáď poradí niekto ďalší.

    astensova je offline (nepripojený) astensova

    astensova
    ďakujem myslela som si to. No neviem čo s tým keď kôli 1000,- korunám by mal všetko vybehávať a spätne prihlasovať. Ale asi nie je njaká možnosť, alebo je?

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    astensova Pozri príspevok
    ďakujem myslela som si to. No neviem čo s tým keď kôli 1000,- korunám by mal všetko vybehávať a spätne prihlasovať. Ale asi nie je njaká možnosť, alebo je?
    Ja by som v tomto prípade použil tu už veľakrát omieľané príkazné zmluvy podľa § 724 Občianskeho zákonníka. Podľa toho, čo popisuješ, išlo o jednorázovú akciu (náhodné príjmy), čo by spĺňalo podmienku pre posúdenie príjmov podľa § 8 ZDP (ostatné príjmy). Potom by nevznikla povinnosť prihlasovania ľudí do poisťovní a odvod dane z príjmov by bol povinný zabezpečovať každý príjemca odmeny vo svojom daňovom priznaní.

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    Pre astensova:
    Daňová správa má tendenciu preklasifikovať takéto zmluvy (príkazné zmluvy) na závislú činnosť.
    Ak však hovoríš, že spoločnosť vznikla v roku 2006, vykáže za tento rok zisk a odvedie daň, tak by som to konateľovi vysvetlil, že urobil sprostosť a nech rozhodne. Ja by som to s tými zluvami riskol, je malá pravdepodobnosť, že by daňový úrad urobil kontrolu za tento rok.

    astensova je offline (nepripojený) astensova

    astensova
    Skomplikoval to konateľ, keď mi vysvetloval, že tí ľudia sú zamestnaný v tom obore v ktorom mu krátkodobo vypomáhali a nechce aby sa to ich firma dozvedela.Prečo sa neporadia skôr ako skomplikujú situáciu. Potom máme hlavu v smútku.

    astensova je offline (nepripojený) astensova

    astensova
    Ešte sa chcem informovať na aký účet ide vyplatenie odmeny z príkaznej zlmuvy keď ju vypláca s.r.o keď nie sú zamestnanci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.