Zavrieť

Porady

zákazky

Dočítala som sa že v jednoduchom účtovníctve sa zákazky nevedú, ale nejako sa mi to nezdá. Ak podnikateľ účtujúci v jednoduchom účtovníctve uskutočňuje stavebné práce, zákazka trvá 3 roky a v priebehu prvého a druhého roka má vyššie výdavky ako príjmy, neúčtuje sa zákazka podľa stupňa dokončenia? Ak by sa neúčtovalo o zákazke, tak má za dva roky stratu a v treťom roku potom by mal vysoký zisk. A ešte kde by som našla ako sa správne účtujú zákazky? ďakujem za radu
Naposledy upravil adriana126 : 11.03.07 at 12:28
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ibiza je offline (nepripojený) ibiza

    ibiza
    Nerozumiem veľmi, čo znamená slovo zákazka... pretože v JÚ takýto pojem fakt nepoznám. Ak je zákazka nejaké vykonanie stavebnej práce, tak nerozumiem ako takú zákazku chceš účtovať. Účtuješ predsa iba o príjmoch a výdavkoch.

    ibiza je offline (nepripojený) ibiza

    ibiza
    no to je v poriadku. Ale vždy predsa účtuješ o príjmoch a výdavkoch. O žiadnych zákazkach neúčtuješ. Tie by mal iba nejako evidovať aby mal prehľad.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Na toto oteplenie budovy a vykonaní stavebných prác ste uzavreli nejakú zmluvu o dielo s odberateľom. Vyhotovujete Fa pre svojho odberateľa. Keďže účtujete v JU, a Fa, kt. Vám odberateľ uhradí, sú pre Vás príjmom OZD, výdavky, kt. platíte za nákup materiálu v súvislosti s dodávlou stavebných prác, sú pre Vás VOZD.
    V súvislosti s týmto dielom môžete vykátať i stratu. V zmluve ste si mohli dohodnúť napr., že sa bude dodanie služby uskutočnovať čiastkovo, t.j. koľko ste na budove prác vykonali, toľko prác vyfakturujete.
    Mohli ste požiadať, i o vyplatenie zálohy, na uskutočnenie prác, s kt. Vám vznikajú vysoké počiatočné náklady.

    adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

    adriana126
    zmluva je uzavretá, ale vzhľadom k tomu že ide o spoločenstvo, ktoré nemá toľko peňazí, bolo dohodnuté platenie v splátkach, ktoré sú rozložené rovnomerne na tri roky a počiatočné náklady sú vyššie ako úhrady. Úkončenie je predpokladané na máj 2007, ale splátkový kalendár je až do roku 2008.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    adriana126 Pozri príspevok
    nebude vadiť, že bude v strate dva roky a potom vo vysokom zisku?
    Predpokladám ,že ste plátca DPH. zákon mi hovorí, že Ak dodanie tovaru alebo služby sa uskutočňuje opakovane alebo čiastkovo počas trvania zmluvy, považuje sa tovar alebo služba za dodanú najneskôr posledným dňom obdobia, na kt. sa platba za opakovane alebo čiastkovo dodávaný tovar alebo službu vzťahuje ....
    Podľa mňa ste mali vystaviť Fa k 31.12.2006 k uskutočnenej dodávke služby, a tým, že Vám nestihol odberateľ uhradiť Vašu FA sa dostávate do straty, a tým, že Vám ju uhradí v roku 2007 budete mať vysoký ZD. V JU je to tak, bohužiaľ ...

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    adriana126 Pozri príspevok
    zmluva je uzavretá, ale vzhľadom k tomu že ide o spoločenstvo, ktoré nemá toľko peňazí, bolo dohodnuté platenie v splátkach, ktoré sú rozložené rovnomerne na tri roky a počiatočné náklady sú vyššie ako úhrady. Úkončenie je predpokladané na máj 2007, ale splátkový kalendár je až do roku 2008.
    Príspevok mi nabehal, až teraz.
    Môžete mať vyššie výdavky, ako príjmy v roku 2006. V roku 2007 budete mať vyšši ZD, vyššiu daň. V JU je to tak. A spoločenstvá naozaj nemajú peniaze na tieto služby..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.