Zavrieť

Porady

Rezervy

Ahoj poraďáci, potrebovala by som poradiť ohľadom rezerv, mám v tom chaos. Takže v roku 2005 sa vytvorila rezerva na dovolenky na rok 2006. Keď z tejto rezervy niečo ostalo, tak sa rozpustí interným dokladom v 12. mesiaci 06, zaúčtuje sa nová na rok 2007 a tá sa rozpúšťa 323/331?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    rommy Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci, potrebovala by som poradiť ohľadom rezerv, mám v tom chaos. Takže v roku 2005 sa vytvorila rezerva na dovolenky na rok 2006. Keď z tejto rezervy niečo ostalo, tak sa rozpustí interným dokladom v 12. mesiaci 06, zaúčtuje sa nová na rok 2007 a tá sa rozpúšťa 323/331?
    O rezervách je tu popísaných dosť stránok, skús napr.:
    http://www.porada.sk/search.php?searchid=2285495

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Je toho dosť prečítala som všetko ale aj tak sa mi to ťažko chápe, takže by som potrebovala vysvetlenie od niekoho trpezlivého , ide o to že som na to sama, moja predchodkyňa ma mala zaučiť ale ja sa jej normálne bojím na niečo opýtať . Vytvorila sa nová rezerva na dovolenky a poistné a ja neviem ako ju rozpúšťať, teda viem 323/331 ale potom mi nebude sedieť 331 nie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    rommy Pozri príspevok
    Je toho dosť prečítala som všetko ale aj tak sa mi to ťažko chápe, takže by som potrebovala vysvetlenie od niekoho trpezlivého , ide o to že som na to sama, moja predchodkyňa ma mala zaučiť ale ja sa jej normálne bojím na niečo opýtať . Vytvorila sa nová rezerva na dovolenky a poistné a ja neviem ako ju rozpúšťať, teda viem 323/331 ale potom mi nebude sedieť 331 nie?
    Príklad: Vytvorená R 45000.- 521/323
    Mzdy - rekapitulácia 50000.- 521/331, rozpustenie vytvorenej R 323/521 45000.-, takže v mzdách ostane po čerpaní R 5000.-, a na R O.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Takže nemusím účtovať 323/331? Všade to je popísané takto a ja mám z toho hlavu v smútku.... A nevadí, že rezerva je v roku 2006 vyvorená na 552/323, môžem rozpúšťať 323/521?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.