Zavrieť

Porady

Ročné hlásenie o vyúčtovaní dane

Dobrý deň,

chcem sa informovať ohľadom ročného hlásenia, či mám v časti III. uvádzať všetkých zamestnancov alebo iba tých, ktorým som zrazila daň. Pýtam sa kvôli tomu, že zamestnancov som v roku 2006 mala 15-tich ale iba trom vznikla daňová povinnosť. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    babyslecna Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcem sa informovať ohľadom ročného hlásenia, či mám v časti III. uvádzať všetkých zamestnancov alebo iba tých, ktorým som zrazila daň. Pýtam sa kvôli tomu, že zamestnancov som v roku 2006 mala 15-tich ale iba trom vznikla daňová povinnosť. Ďakujem
    Všetkých ktorí mali u vás zdaniteľný príjem. Len zrážková daň sa tam nedáva.

    babyslecna je offline (nepripojený) babyslecna

    babyslecna
    Troška tomu nerozumiem:
    Mala som pripad, ked zamestnanec mal prijem do 7568,- Sk a podpisal mi vyhlasenie, takze mu nevznikla danova povinnost. Aj tohoto zamestnanca mam uviest v rocnom hlaseni v casti III.?

    KajaG je offline (nepripojený) KajaG

    KajaG
    Musíš napísať všetkých, veď ak máš program a pozrieš si čsť I a riadok O, tak ta suma sa ti musí rovnať z časti III riadok 4 po sčítaní.

    KajaG je offline (nepripojený) KajaG

    KajaG
    Ano musíš ho napísať aj keď ti podpísal vyhlásenie a nezrazila si mu daň je to v poriadku

    KajaG je offline (nepripojený) KajaG

    KajaG
    Píšeš že zamestnanec, ale veď mu robíš ročné zúčtovanie a tam sa to všetko vysporiada.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    KajaG Pozri príspevok
    Ano musíš ho napísať aj keď ti podpísal vyhlásenie a nezrazila si mu daň je to v poriadku
    mimo témy poznamenám , že v hlásení sa môže vyskytnúť aj zamestnanec, ktorý vyhlásenie nepodpísal (napr. starobný dôchodca k 1.1. daného roka) s príjmom nad 5 tis.

    Ročné hlásenie o vyúčtovaní dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.