Zavrieť

Porady

reklamacia

Zdravim..
Dala som na reklamaciu televizor po troch tyzdnoch. Dnes mi konci 30 dnova rekl. lehota a zatial sa mi nikto neozval ci je opraveny alebo nie. Su povinny mi dat vediet? co v pripade ked tam zajtra dojdem a oni mi povedie,ze ten televizor tam uz je dva tyzdne a mala som sa informovat sama? Dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    titti Pozri príspevok
    Zdravim..
    Dala som na reklamaciu televizor po troch tyzdnoch. Dnes mi konci 30 dnova rekl. lehota a zatial sa mi nikto neozval ci je opraveny alebo nie. Su povinny mi dat vediet? co v pripade ked tam zajtra dojdem a oni mi povedie,ze ten televizor tam uz je dva tyzdne a mala som sa informovat sama? Dakujem za radu
    Ja som naposledy niečo reklamoval asi pred 5timi rokmi. A vtedy bol zákon orientovaný tak, že na reklamáciu má predajňa 30 dní. Pokiaľ nestihne v tejto lehote opraviť vec - môžeš odstúpiť od zmluvy a vypýtať peniaze späť. Mali by mať v predajni reklamačný poriadok. A pokiaľ by mali s tým problémy, tak sa obráť na vedúceho, vypýtaj reklamačný poriadok a povedz vetu: "Odstupujem od kúpy" - musia ti vplatiť peniaze späť.

    Milla je offline (nepripojený) Milla

    Milla
    titti Pozri príspevok
    Zdravim..
    Dala som na reklamaciu televizor po troch tyzdnoch. Dnes mi konci 30 dnova rekl. lehota a zatial sa mi nikto neozval ci je opraveny alebo nie. Su povinny mi dat vediet? co v pripade ked tam zajtra dojdem a oni mi povedie,ze ten televizor tam uz je dva tyzdne a mala som sa informovat sama? Dakujem za radu
    Mala som podobný problém. Keď Ti sľúbili, že zavolajú, mali by to dodržať.Ale nie je to ich povinnosť. Je to o ich dobrom mene, a o dobrých mravoch. Mne sa stalo to, že sa manžel bol informovať osobne niekoľkokrát, stále to nebolo hotové, až prišie po 30-dňovej lehote s tým, že si žiada peniaze. Na to sa pani predavačka na neho osopila, že je špekulant, a že sa nezaujímal o svoj tovar.... skrátka veľká hádka. Skončilo to tým, že tovar tam nechal. Na to som tam prišla ja, ale priamo za majiteľom, a patrične som vysvetlila, kto je špekulant, ako sa jedná v jeho predajni so zákazníkom...atď. Nakoniec sme dospeli ku kompromisu: ja som si zobrala opravený tovar, a p. majiteľ mi dal 2.000,-poukážku na akýkoľvek tovar Držím palec, pevné nervy a nedaj sa!

    my_lan je offline (nepripojený) my_lan

    my_lan
    Zdravim,
    odporučil by som Vaše reklamačné požiadavky poslať ešte poštou cez doporučený list. Dôležitý bude dátum odoslania tohoto listu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.