Zavrieť

Porady

Poberateľ inv.dôchodku vo veku kedy mal...

Poberateľ inv. dôchodku vo veku kedy mu už vzniká nárok na poberanie starobného dôchodku. Ale z nejakých príčin je ešte stále poberateľ inv. dôchodku .Má takýto nárok na odpočitateľnú položku 90.816,-.Ja tvrdím aj keď je pob. inv. dôch. nemá pretože už je vo veku st. dôchodcu. Overovala som si to a mala som pravdu, ale dotyčná SZCO tvrdí ze na inom DU jej to potvrdili že má nárok tak poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Nárok na nezdaniteľnú časť základu dane ,bez ohľadu na výšku dôchodku má i poberateľ invalidného dôchodku a poberateľ čiastočného invalidného dôchodku.

    Podľa § 11 ods.7 zákona ZDP,nárok na nezdaniteľnú časť základu dane nemá (prípadne má len vo výške rozdielu 90 816,-Sk - dôchodok) daňovník, ak je na začiatku zdaňovacieho obdobia poberateľom starobného dôchodku alebo predčasného starobného dôchodku zo sociálneho poistenia, starobného dôchodkového sporenia alebo dôchodku zo zahraničného povinného poistenia rovnakého druhu, alebo výsluhového dôchodku.

    virka je offline (nepripojený) virka

    virka
    To viem ale ten kto poberá invalidný dôchodok keď má 67 rokov aj ten má nárok na odpočitateľnú položku?

    Poberateľ inv.dôchodku vo veku kedy mal...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.