Zavrieť

Porady

Ako vypísať daňové priznanie do ČR?

Prosím kto mi poradí ohľadom vyplnenia DP do ČR? Ide o príjem zo závislej činnosti za celý rok 2006 v ČR aj SR. Viem, že u nás sa uplatní metoda zápočtu dane. Vie niekto pomôcť s vyplnením DP pre ČR? Malo by to byť DP typu B + 2. príloha. Viete aká je nezdaniteľná čiastka na danôvníka?
Úhrn príjmov 92902,- CZK
úhrn poistného 12429,- CZK
zrazená daň 4.118,- CZK

Za radu vopred veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    pozri stránku www.tlaciva-na-stiahnutie.sk a dole v ľavo máš české formuláre, nájdi si tam základní daňové formuláře, stiahni si program na vyplnenie a zip-ovú verziu daňového priznania a môžeš vypĺňať a následne si to vytlačiť.

    V ČR už neplatia nezdaniteľné čiastky na daňovníka ako pre rok 2005, ale úľava na dani a je to za rok 2006 suma 7.200 Sk.
    Naposledy upravil ivab : 13.03.07 at 12:58 Dôvod: zrušenie výpočtu pre nesprávnosť!

    jaanna je offline (nepripojený) jaanna

    jaanna
    myslím, že predchádzajúcu radu máte zlú a síce minimálny základ dane sa nevzťahuje na zamestnanca ale iba na živnostníka. Takže ak si prepočítate daňové priznanie vznikne Vám preplatok na daní asi 2 457 Kč, ale prepočítajte si to, lebo som to robila narýchlo.

    jaanna je offline (nepripojený) jaanna

    jaanna
    tak som to prepočítala a ospravedlňujem sa mal by vzniknúť preplatok vo výške 1670 Kč.

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    Môže byť, ja som robila DP len živnostníkovi, takže zamestnancov som neštudovala.
    Ďakujem za opravu.

    OPRAVUJEM SVOJ POVODNY PRISPEVOK!!!

    Ako vypísať daňové priznanie do ČR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.