Zavrieť

Porady

aupair

zdravim vsetkych,
nevedeli by ste mi prosim Vas niekto poradit ako to je s aupair prijmami, ktore dostavam z rakuska?
pocul som, ze kazdy prijmy ktory dosahujem vramci aupair je oslobodeny od dane, je to pravda?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    money Pozri príspevok
    zdravim vsetkych,
    nevedeli by ste mi prosim Vas niekto poradit ako to je s aupair prijmami, ktore dostavam z rakuska?
    pocul som, ze kazdy prijmy ktory dosahujem vramci aupair je oslobodeny od dane, je to pravda?

    Záleží ako sú tie príjmy vyplácané. Pretože väčšinou je to vyplácané ako vreckové a tým pádom to nie je zdaniteľný príjem. Ale pokiaľ by to bolo na zmluvu a oficiálne ako príjem tak treba urobiť DP

    money je offline (nepripojený) money

    money
    dakujem katkaj, a prosim ta kde to presne najdem o tom vreckovom atd., nemozem sa k tomu dopatrat, v zmluve o zamedzeni sa hovori len o prijmoch vo vseobecnosti, vdaka

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    money ..
    máš nejakú zmluvu s tou rodinou alebo s nejakou spoločnosťou/ napr. charitou a tak/ napr. máš aupair vízum?
    ak áno..tak tam v tej zmluve je to uvedené.....presne ako ti to katkaj napísala..je to iba vreckové, ako keby si bola na dovolenke a dostávala vreckové
    ..ja som tak bola v roku 1996 v Nemecku a aj keď som potrebovala riadne pracovné povolenie, nikde sa to vreckové nezarátavalo a ani sa nezarátavala nikde doba, ktorú som tam bola ..

    Lesana H je offline (nepripojený) Lesana H

    Lesana H
    Ja som dostala takuto odpoved od Danoveho uradu - podla nich au-pair podava danove priznanie - zalezi to od vysky prijmu. Viete mi niekto poradit, co s tym?

    Dobrý deň,
    na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
    Príjem, ktorý je predmetom dane z príjmov podľa zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov a nie je od dane oslobodený, podlieha dani. Ak nemáte vydané žiadne oprávnenie na podnikateľskú alebo inú samostatne zárobkovú činnosť, Váš príjem podlieha dani ako ostatný príjem zdaňovaný podľa § 8 cit. zákona. Ak Váš celkový zdaniteľný príjem za rok 2007 presiahol sumu 47 808 Sk, vznikla Vám povinnosť podať daňové priznanie k dani z príjmov do 31.3.2008.

    Odbor služieb pre verejnosť
    DR SR Banská Bystrica
    Naposledy upravil Lesana H : 04.03.08 at 20:44

    slavkavar je offline (nepripojený) slavkavar

    slavkavar
    ak ma znám apodnikateľskú činnosť aupair v Rakusku podava daňové príznanie A na Slovensku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.