Zavrieť

Porady

rocne zuctovanie preddavok bez NC ZD

Dobry den,

chcem sa spytat na jedneho mojho zamestnanca. Predlozil mi potvrdenie o prijmoch FO zo zavislej cinnosti o preddavkoch na dan....pracoval v tej spolocnosti na dohodu. A teraz ma zmiatlo na tom vyuctovani ma vyplneni riadok 01:18 000,-
riadok 02:4/06-6/06
riadok 03: 0,-
riadok 04: 18 000,-
riadok 05: 3 420,-

Ostatne riadky su prázdne az v riadku 12: 4 795,- (dan vyberana zrazkou)
riadku 13: 0,-
riadku 14: 910,-

Ja neviem ako tomu zamestnancovi urobit rocne zuctovanie ja tomu jednoducho nechapem. Vie mi to niekto vysvetlit? Neznamena to ze ked tomu zamesntnacovi vyrubili z 18 000,- dan bez uplatnenia nezdanitelnej casti ZD tak je to dan vybrata zrazkou? A preco potom v casti dan vyberana zrazkou je taka suma? Vie mi prosim niekto poradit?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    stratena Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcem sa spytat na jedneho mojho zamestnanca. Predlozil mi potvrdenie o prijmoch FO zo zavislej cinnosti o preddavkoch na dan....pracoval v tej spolocnosti na dohodu. A teraz ma zmiatlo na tom vyuctovani ma vyplneni riadok 01:18 000,-
    riadok 02:4/06-6/06
    riadok 03: 0,-
    riadok 04: 18 000,-
    riadok 05: 3 420,-

    Ostatne riadky su prázdne az v riadku 12: 4 795,- (dan vyberana zrazkou)
    riadku 13: 0,-
    riadku 14: 910,-

    Ja neviem ako tomu zamestnancovi urobit rocne zuctovanie ja tomu jednoducho nechapem. Vie mi to niekto vysvetlit? Neznamena to ze ked tomu zamesntnacovi vyrubili z 18 000,- dan bez uplatnenia nezdanitelnej casti ZD tak je to dan vybrata zrazkou? A preco potom v casti dan vyberana zrazkou je taka suma? Vie mi prosim niekto poradit?
    Dakujem
    Podľa tohto potvrdenia je tých 18.000 zdanených preddavkovo, pretože sa uvádzajú v riadkoch pre preddavkovú daň

    stratena je offline (nepripojený) stratena

    necham si rada poradit :) stratena
    a to znamena, ze tam bola uplatnena nezdanitelna cast alebo nie?ci to je jedno?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    stratena Pozri príspevok
    a to znamena, ze tam bola uplatnena nezdanitelna cast alebo nie?ci to je jedno?

    Nemusela byť. Bol to príjem za 3 mesiace a kľudne mohol byť vo výške 6000 mesačne. Je to v kolónke preddavkovej dane tak to treba brať ako preddavkovú

    rocne zuctovanie preddavok bez NC ZD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.