Zavrieť

Porady

výkaz o závazku a pohladavkach

docitala som sa,ze pri zavazkoch treba okrem neuhradenych fa pisat aj zavazky voci SP,ZP,DU, zamestnancom,SF, neuhradenu DPH za december,dan z prijmu,odvody za SZCO.Doteraz som uvadzala len neuhradené fa a SF.Je to niekde pisane v zakone co vsetko sa tam uvadza.Mam to prerobit a napisat opravne vykazy,alebo to napisem len vo vykaze za rok 2006?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zákon o účtovníctve

    § 15
    Účtovné knihy v sústave jednoduchého účtovníctva
    Na začiatok

    (1) Účtovná jednotka účtujúca v sústave jednoduchého účtovníctva účtuje v týchto účtovných knihách:

    ..............

    ..
    (3) Kniha pohľadávok obsahuje najmä údaje o

    a) dlžníkoch,
    b) pohľadávkach v peňažnom vyjadrení,
    c) poskytnutých preddavkoch,
    d) poskytnutých úveroch, e) pohľadávkach dane z príjmov,
    f) pohľadávkach nepriamych daní,
    g) pohľadávkach voči Sociálnej poisťovni, 17) a príslušnej zdravotnej poisťovni. 19)

    (4) Kniha záväzkov obsahuje najmä údaje o

    a) veriteľoch,
    b) výške záväzku v peňažnom vyjadrení,
    c) prijatých preddavkoch,
    d) prijatých úveroch,
    e) záväzkoch dane z príjmov,
    f) záväzkoch nepriamych daní,
    g) záväzkoch voči Sociálnej poisťovni, 17) a príslušnej zdravotnej poisťovni. 19)

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    majkla Pozri príspevok
    docitala som sa,ze pri zavazkoch treba okrem neuhradenych fa pisat aj zavazky voci SP,ZP,DU, zamestnancom,SF, neuhradenu DPH za december,dan z prijmu,odvody za SZCO.Doteraz som uvadzala len neuhradené fa a SF.Je to niekde pisane v zakone co vsetko sa tam uvadza.Mam to prerobit a napisat opravne vykazy,alebo to napisem len vo vykaze za rok 2006?

    Doporučujem prerobiť , nakoľko Vaše Výkazy .... sú skreslené a nepravdivé k uzávierke účtovníctva daného roku.
    Naposledy upravil Zita5 : 13.03.07 at 09:25

    majkla je offline (nepripojený) majkla

    majkla
    A este sa chcem opýtať,pristavili sme k budove prístavbu ale este nie je skolaudovana,kde uvediem sumu prístavby,ked to este nemože ist do odpisov?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    majkla Pozri príspevok
    A este sa chcem opýtať,pristavili sme k budove prístavbu ale este nie je skolaudovana,kde uvediem sumu prístavby,ked to este nemože ist do odpisov?

    Sumu prístavby ešte nebudete nikde uvádzať , nakoľko nie je skolaudovaná . Sú to nedaňové výdavky a ktorých môžeš viesť osobitnú evidenciu .

    Prikladám link na preštudovanie : príspevok č.10


    http://www.porada.sk/t36976-vystavba...ehnute%B5nosti

    martina100 je offline (nepripojený) martina100

    martina100
    Ahojte, PLS do vykazu o majetku a zavazkoch sa uvadza zostatkova hodnota dlhodobeho odpisovaneho majetku. Ak mam auto na lizing, tak zostatkovu hodnotu tam neuvadzam, vsak? Alebo ano? V zavazkoch mam este nezaplatenu cast istiny voci lizingovke.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    martina100 Pozri príspevok
    Ahojte, PLS do vykazu o majetku a zavazkoch sa uvadza zostatkova hodnota dlhodobeho odpisovaneho majetku. Ak mam auto na lizing, tak zostatkovu hodnotu tam neuvadzam, vsak? Alebo ano? V zavazkoch mam este nezaplatenu cast istiny voci lizingovke.
    Do výkazu o majetku a záväzkoch uvádzaš zostatkovú cenu do "majetku" na konci obdobia (po zaúčtovaní odpisov do réžie v uzávierkovej operácii) a do "záväzkov" uvedieš zostatok záväzku voči líz. spoločnosti.

    Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

    Lubica3
    Neviete, prosím, čo je správnejšie, kde uviesť dodávateľskú faktúru - dobropis vo výkaze o majetku a záväzkoch? Radšej ju uvádzať v pohľadávkach alebo ju nechať v záväzkoch s opačným znamienkom?

    martina100 je offline (nepripojený) martina100

    martina100
    V zavazkoch mam uvedeny zostatok zavazku voci lizingovke, len xcem vediet, ci do majetku uvadzam aj auta, ktore este nie su splatene. Dik

    Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

    Lubica3
    V zavazkoch mam uvedeny zostatok zavazku voci lizingovke, len xcem vediet, ci do majetku uvadzam aj auta, ktore este nie su splatene. Dik

    Áno, do majetku uvádzaš neodpísanú časť istiny auta.

    Riky je offline (nepripojený) Riky

    Riky
    Mám takú otázku. V r.2006 som bral notebook na živnosť cez ORANGE a NB som splatil formou pôžičky cez QUOTRO. Do ktorého riadku vo výkaze o majetku a závazkov mám uviesť závazok=pôžičku s úrokmi voči qUATRU? Závazok voči QUATRU mám brať ako obyčajný záväzok a uviesť do riadku závazkov alebo ho mám uviesť do riadku úvery?

    Riky je offline (nepripojený) Riky

    Riky
    A ešte mám jednu otázku. Keď vypisujem XIV.oddiel - žiadosť o vyplatenie daňového bonusu, ktoré políčko začiarknúť? V prvom políčku je
    - žiadosť o vyplatenie daň.bonusu podľa § 33 zákona v sume uvedenej na r.96, ak je väčšia ako 100 SK
    alebo v druhom políčku je
    - žiadosť o vyplatenie rozdielu daň.bonusu r.96 DDP a r.96 daň.priznania.

    Daňový bonus vznikol podaním riadneho daňového priznania.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Riky Pozri príspevok
    Mám takú otázku. V r.2006 som bral notebook na živnosť cez ORANGE a NB som splatil formou pôžičky cez QUOTRO. Do ktorého riadku vo výkaze o majetku a závazkov mám uviesť závazok=pôžičku s úrokmi voči qUATRU? Závazok voči QUATRU mám brať ako obyčajný záväzok a uviesť do riadku závazkov alebo ho mám uviesť do riadku úvery?
    Uviesť vriadku 17 závazky,splátkový predaj nie je poskytnutý úver.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Riky Pozri príspevok
    A ešte mám jednu otázku. Keď vypisujem XIV.oddiel - žiadosť o vyplatenie daňového bonusu, ktoré políčko začiarknúť? V prvom políčku je
    - žiadosť o vyplatenie daň.bonusu podľa § 33 zákona v sume uvedenej na r.96, ak je väčšia ako 100 SK
    alebo v druhom políčku je
    - žiadosť o vyplatenie rozdielu daň.bonusu r.96 DDP a r.96 daň.priznania.

    Daňový bonus vznikol podaním riadneho daňového priznania.
    Označíš prvé políčko,druhé sa ozančuje v prípade podania dodatoč.DP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.