Zavrieť

Porady

Filmy do nákladov?

Ahoj poraďáci,

prosím o radu. SZČO (poistný poradca) má nakúpené filmy do fotoaparátu a vyvolanie fotiek. Tieto filmy použil na fotenie pri prezentácii v školách. Môze si to dať do nákladov???

Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ak je to jeho výdavok, kt. súvisí s jeho podnik. činnosťou, tak je to výdavok OZD

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janka001 Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci,

    prosím o radu. SZČO (poistný poradca) má nakúpené filmy do fotoaparátu a vyvolanie fotiek. Tieto filmy použil na fotenie pri prezentácii v školách. Môze si to dať do nákladov???

    Vďaka
    Zrejme to súvisí s jeho podnikaním, tak, v tom prípade budú nákladom OZD.

    janka001 je offline (nepripojený) janka001

    janka001
    No ved prave gto mi je tazko usudit, ci to suvisi s jeho podnikanim, ked je poistny poradca a uzatvara zmluvy s klientami. Tie fotky boli robene na prezentacke, kde si "nahanal" cez deti rodicov na uzatvorenie takychto zmluv.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    janka001 Pozri príspevok
    No ved prave gto mi je tazko usudit, ci to suvisi s jeho podnikanim, ked je poistny poradca a uzatvara zmluvy s klientami. Tie fotky boli robene na prezentacke, kde si "nahanal" cez deti rodicov na uzatvorenie takychto zmluv.

    Prepáč , ale čo potom fotil deti ? Ja by som účtovala o VNZD .

    janka001 je offline (nepripojený) janka001

    janka001
    Resp. to bola prezentacia, na ktorej boli deti s rodicmi. A on robil vseliake fotografie. Bolo to zamerane na uzatvaranie zmluv s rodicmi. Ale fotoaparat napr. nema ani v majetku.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    janka001 Pozri príspevok
    Resp. to bola prezentacia, na ktorej boli deti s rodicmi. A on robil vseliake fotografie. Bolo to zamerane na uzatvaranie zmluv s rodicmi. Ale fotoaparat napr. nema ani v majetku.
    Ale nepochopím podstatu , k čomu boli použité fotografie , no nevídím súvis s dosahovaním príjmu , k tomu foto rodičov s detmi nepotrebuje .


    Ale pripúšťam , že ma niekto presvedčí , mne to stále vychádza na VNZD .

    Chava je offline (nepripojený) Chava

    Chava
    Tak rozmýšľam, pokiaľ by tie fotky robil ako materiál pre ďaľšie prezentácie... Dal na web-stránku, alebo použil podobne. V takomto prípade by to už bol VOZD.
    Ale dá sa to len tak odôvodňovať?

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Chava Pozri príspevok
    Tak rozmýšľam, pokiaľ by tie fotky robil ako materiál pre ďaľšie prezentácie... Dal na web-stránku, alebo použil podobne. V takomto prípade by to už bol VOZD.
    Ale dá sa to len tak odôvodňovať?
    No toto by už mohol byť výdavok na reklamu.

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    Skôr si myslím, že potreboval dôkaz pre svoju poisťovňu, že skutočne takú akciu vykonal. Aj tak súhlas s VOZD.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    blcha Pozri príspevok
    Skôr si myslím, že potreboval dôkaz pre svoju poisťovňu, že skutočne takú akciu vykonal. Aj tak súhlas s VOZD.
    Ja som napísala , že rada sa dám presvedčiť , ale ešte som nevidela poisťovacieho poradcu , aby si robil foto svojich potencionálnych zákazníkov a musel to deklarovať svojej poisťovni .

    Aby si ma rozumela , z otázky zadávateľky ma nepresvedčil ani jeden argument , kvôli ktorému by som mohla uvažovať o VOZD . I keď na koniec je to ich rozhodnutie či to uplatnia ....veď nakoniec SZČO bude argumentovať pri prípadnej DK .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.