Zavrieť

Porady

devízový účet v CZK-výber

Dňa 22.9.2006 má podnikateľ na výpise z účtu výber z bankomatu vo výške 4594,18 CZK/ čo v skutočnosti nie je možné/. Ide mi o to či sa dá niečo robiť s tými 0,18CZK. Lebo vykazujem k 31.12.2006 stav v pokladni 2288,18CZK čo nie je možné. Banka mi sedí. Výber z banky som robila cez priebežné položky.
Viete mi poradiť ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Julča Pozri príspevok
    Dňa 22.9.2006 má podnikateľ na výpise z účtu výber z bankomatu vo výške 4594,18 CZK/ čo v skutočnosti nie je možné/. Ide mi o to či sa dá niečo robiť s tými 0,18CZK. Lebo vykazujem k 31.12.2006 stav v pokladni 2288,18CZK čo nie je možné. Banka mi sedí. Výber z banky som robila cez priebežné položky.
    Viete mi poradiť ?
    A nie je v tom zahrnutý aj poplatok? Do pokladne príjmi iba toľko, koľko vybral v skutočnosti a zvyšok si zisti v banke, čo to vlastne je a podľa toho zaúčtuj.

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    Nie je tam písaný žiadny poplatok, len presne tá suma 4594,18. V ostatných prípadoch mám pri výbere z bankomaty okrúhle sumy. Nie som majiteľ účtu a tak sa so mnou banka nebaví. A živnostník je dlhodobo v ČR.

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Julča Pozri príspevok
    Nie je tam písaný žiadny poplatok, len presne tá suma 4594,18. V ostatných prípadoch mám pri výbere z bankomaty okrúhle sumy. Nie som majiteľ účtu a tak sa so mnou banka nebaví. A živnostník je dlhodobo v ČR.
    Škoda, že si to neriešila hneď, keď tento prípad nastal. Mala by si na to viac času. A určite to je výber z bankomatu? Nemôže to byť platba kartou? A ten živnostník nemôže do banky zavolať?

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    Je to výber v hotovosti, tak je to presne uvedené na výpise z banky. Keď je platba kartou, tak je na výpise uvedené: transakcie platobnou kartou. Živnostníka sa nemôžem dovolať a chcem dokončiť daňové priznanie. Ak sa niečo nové dozviem, dám vedieť. Už som rozmýšľala, že tú sumu na výpise rozdelím na 4594,00 + 0,18Kč a cez priebežné položky do pokladne zaúčtujem len tých 4594,00.

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Julča Pozri príspevok
    Je to výber v hotovosti, tak je to presne uvedené na výpise z banky. Keď je platba kartou, tak je na výpise uvedené: transakcie platobnou kartou. Živnostníka sa nemôžem dovolať a chcem dokončiť daňové priznanie. Ak sa niečo nové dozviem, dám vedieť. Už som rozmýšľala, že tú sumu na výpise rozdelím na 4594,00 + 0,18Kč a cez priebežné položky do pokladne zaúčtujem len tých 4594,00.
    No ja by som to asi dala cez priebežné položky 4600 Kč a 5,82 ako nejaký výdavok neovplyvňujúci základ dane, lebo ani 4594 Kč sa nedá z bankomatu vybrať. Asi

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    Keby vyberal na pobočke, tak by mohol vybrať aj 4594Kč, ale ešte sa s ním porozprávam. Aj tak Ti ďakujem za rady.

    devízový účet v CZK-výber

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.