Zavrieť

Porady

Starob.dôchodca=preddavková aj zrážková daň

Prosím o pomoc v nasledovnom prípade. Starobný dôchodca bol v r.2006 zamestnaný len u 1 zamestnávateľa na dohodu, ktorý mu vystavil potvrdenie o príjme, v ktorom sú zúčtované príjmy, z ktorých bola odvedená aj daň preddavková aj zrážková.
Na čo má v tomto prípade nárok a ako postupovať?

Úhrn príjmov: 42 160 Sk, preddav.daň: 8008 Sk
Úhrn príjmov: 22 883 Sk, zráž.daň: 4345 Sk

Hľadala som aj v Drakovi, nejako sa neviem zorientovať.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    otázka Pozri príspevok
    Prosím o pomoc v nasledovnom prípade. Starobný dôchodca bol v r.2006 zamestnaný len u 1 zamestnávateľa na dohodu, ktorý mu vystavil potvrdenie o príjme, v ktorom sú zúčtované príjmy, z ktorých bola odvedená aj daň preddavková aj zrážková.
    Na čo má v tomto prípade nárok a ako postupovať?

    Úhrn príjmov: 42 160 Sk, preddav.daň: 8008 Sk
    Úhrn príjmov: 22 883 Sk, zráž.daň: 4345 Sk

    Hľadala som aj v Drakovi, nejako sa neviem zorientovať.
    Ďakujem.
    Tak napríklad :


    http://www.porada.sk/t45063-dochodca...zkova-dan.html

    http://www.porada.sk/t42935-danove-p...zkova-dan.html

    Stačí sa len trochu s Drakom pohrať a nájdeš tam všetky odpovede na svoje otazky

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Katuška ďakujem. Druhý link som mala preštudovaný, pomohol mi ten prvý. Ešte raz vrelá vďaka.

    Prečo mi nejde pridať bod?
    Naposledy upravil otázka : 13.03.07 at 11:48 Dôvod: bodovanie

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    otázka Pozri príspevok
    Katuška ďakujem. Druhý link som mala preštudovaný, pomohol mi ten prvý. Ešte raz vrelá vďaka.

    Prečo mi nejde pridať bod?
    Asi si mi dala nedávno bod a nemôžeš mi dať bod bez toho aby si medzitým neocenila myslím ďaľších dvoch poraďákov
    AnitaMartinska
    Neda sa dat odkaz na pristupnu stranku aj bez DRAK-a?
    Prave robim RZD a mam dôchodkynu, ktora ma tiez preddavkovu aj zrazkovu dan a chcela by som jej poradit,ako sa jej vrati dat. Urcite by ju to potesilo.
    Viem, ze to ide,citala som o tom, ale vtedy som to este nepotrebovala nikomu poradit.
    Prijem na zrazkovu dan mala za cely rok 22869,- a na preddavkovu bol prijem za cely rok 31635,-. Ked jej vystavim potvrdenie o prijme, tak jej na jednom potvrdeni zapise aj zrazkovu aj preddavkovu dan. ktora sa jej môze vrati? Myslim si, ze preddavkova. Alebo zle myslim?
    Dakujem za ochotu.
    Naposledy upravil AnitaMartinska : 14.03.07 at 11:27
    AnitaMartinska
    AnitaMartinska Pozri príspevok
    Neda sa dat odkaz na pristupnu stranku aj bez DRAK-a?
    Prave robim RZD a mam dôchodkynu, ktora ma tiez preddavkovu aj zrazkovu dan a chcela by som jej poradit,ako sa jej vrati dat. Urcite by ju to potesilo.
    Viem, ze to ide,citala som o tom, ale vtedy som to este nepotrebovala nikomu poradit.
    Prijem na zrazkovu dan mala za cely rok 22869,- a na preddavkovu bol prijem za cely rok 31635,-. Ked jej vystavim potvrdenie o prijme, tak jej na jednom potvrdeni zapise aj zrazkovu aj preddavkovu dan. ktora sa jej môze vrati? Myslim si, ze preddavkova. Alebo zle myslim?
    Dakujem za ochotu.
    Uz som to nasla.

    Starob.dôchodca=preddavková aj zrážková daň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.