Zavrieť

Porady

Miestom nadobudnutia tovaru z iného čl. štátu podľa § 17 ods 2) a 3)

Ahojte poraďáci,

Mám jednu otázku, prosím pomôžte mi (:-( )

Sme firma B registrovaná v SR pre DPH.

Od firmy A sme z Nemecka obstarali tovar a ten bol bez zastávky v našej firme na území SR, vezený napriamo do Maďarska, kde bolo finálne miesto dodania pre nášho odberateľa C.

Náš odberateľ C je firma na území SR, ktorej sme daný tovar vyfaktúrovali my ako subjekt registrovaný pre DPH v SR jemu ako subjektu registrovanému pre DPH na území SR.

Problém je, s miestom nadobudnutia tovaru tovaru z iného členského štátu podľa § 17 ods 2 a 3 zákona o DPH, . Podľa všetkého tým, že tovar neprešiel bezprostredne cez územie SR je miestom jeho nadobudnutia (pre nás ako firmu) Maďarsko.

Čo v takom prípade ???

Tovar sme vyfaktúrovali s DPH, DPH priznali a odviedli na území SR. Faktúra od nášho odberateľa nám bola zaplatená

Z porozumenia zákona mi vyplýva, že sme sa mali registrovať v Maďarsku pre potreby DPH, tam podať daňové priznanie z daného nadobudnutia tovaru.

Vie mi niekto poradiť, či je to tak a ak áno ako „opraviť predaj v SR“ z roku 2006 a postup pri registrácií v inom členskom štáte + podanie daňového priznania.

Dúfam že som zrozumiteľne opísal daný prípad.

Vopred ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Mne to vychádza takto.
    N firma dodala T do HU pre S2. Vám = S1 fakturovala N fy oslobodené dodanie podľa §43´nadovudnutie u vás. K tomu nadobudnutiu došlo v HU, takže ste sa tam mali zaregistrovať , vysporiadať nadobudnutie.
    Potom predaj S1 voči S2. S1 dodáva na území HU, čo je predmetom HU dane. takže už aj toto mala vysporiadať cez HU DP.

    Čo s tým. Ak to idete teda dávať do poriadku nezostáva vám nič iné ako zaregistrovať sa v HU, vysporiadať nadobudnutie aj dodanie.
    Na Sl tiež doda za všetky tie tri veci vstup výstup =nadob, a výstup=predaj S2.

    Miestom nadobudnutia tovaru z iného čl. štátu podľa § 17 ods 2) a 3)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.