Zavrieť

Porady

nárok na dovolenku pred MD pri PN

Prosím poraďte,
mala som PN od 24.12.2006 do 12.1.2007, potom som čerpala 2 dni dovolenku a znovu od 15.1.2007 až doteraz som na PN. Z roku 2006 mám ešte nevyčerpané 17 dní dovolenky. Predpokladaný nástup na MD je 1.5.2007. Koľko dní mám nárok na dovolenku z roku 2007, je tam nejaké krátenie dovolenky? Môže mi ju zamestnávateľ preplatiť, alebo mi prepadne keď v roku 2008 nenastúpim do zamestnania?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    maja44 Pozri príspevok
    Prosím poraďte,
    mala som PN od 24.12.2006 do 12.1.2007, potom som čerpala 2 dni dovolenku a znovu od 15.1.2007 až doteraz som na PN. Z roku 2006 mám ešte nevyčerpané 17 dní dovolenky. Predpokladaný nástup na MD je 1.5.2007. Koľko dní mám nárok na dovolenku z roku 2007, je tam nejaké krátenie dovolenky? Môže mi ju zamestnávateľ preplatiť, alebo mi prepadne keď v roku 2008 nenastúpim do zamestnania?
    Ďakujem.
    Ak si v roku 2006 nemala PN viac ako 100 pracovných dní, dovolenka sa ti nebude krátiť. Za rok 2007 ti vznikne nárok na dovolenku za kalendárny rok za dobu materskej dovolenky a ten sa bude krátiť o 1/12 za prvých 100 neodpracovaných dní za dobu PN a rodičovskej dovolenky (zrátané pracovné dni) a za každých ďalších 22 dní o ďalšiu dvanástinu. Nevyčerpanú dovolenku si budeš môcť vyčerpať aj po skončení rodičovskej dovolenky, keď bude mať dieťatko 3 roky. Môžeš si ju vybrať aj po skončení materskej dovolenky a pred začatím čerpania rodičovskej dovolenky.

    Slim je offline (nepripojený) Slim

    Slim
    Vie mi prosím niekto povedať, koľko týždňov je materská dovolenka 27 či 28?Ďakujem

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Podľa zákona o sociálnom poistení je materské vyplácané 28 týždňov a u matky, ktorej sa narodili dvojičky a u osamelej matky 37 týždňov.

    nárok na dovolenku pred MD pri PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.