Zavrieť

Porady

428, 431

ahojte, práve som si prečítala niekoľko príspevkov na tému o účte 431, ale odpoveď na moju otázku som nenašla. a preto: ak mám začiatočný stav na účte 431 k 1.1. napr. 150 000,00 Sk, účtujem k 31.12. resp. v priebehu roka nejaké pohyby?
druhá otázka: nerozdelený zisk minulých rokov (428) - môže sa mi nabaľovať aj niekoľko rokov za sebou, alebo ho musím "likvidovať"?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    Pre kvietok:
    Podľa obch. zákonníka sa musí do konca nasledujúceho roka zísť valné zhormaždenie, aby schválilo účt. závierku a usporiadanie hosp. výsledku. Ak sa nezišlo a nepovedalo nič, musíš účtovať nerozdelený zisk 431/428 alebo neuhradenú stratu 429/431. Ak ešte nemáš doplnený rezervný fond a dosiahla si zisk, musíš v súlade a vo výške podľa spol. zmluvy časť zisku previesť predtým na účet fondu 431/421.
    Na účte 428 môže ostať nerozdelený zisk ako dlho budú spoločníci chcieť.

    zuzanavo je offline (nepripojený) zuzanavo

    zuzanavo
    koňo Pozri príspevok
    Pre kvietok:
    Podľa obch. zákonníka sa musí do konca nasledujúceho roka zísť valné zhormaždenie, aby schválilo účt. závierku a usporiadanie hosp. výsledku. Ak sa nezišlo a nepovedalo nič, musíš účtovať nerozdelený zisk 431/428 alebo neuhradenú stratu 429/431. Ak ešte nemáš doplnený rezervný fond a dosiahla si zisk, musíš v súlade a vo výške podľa spol. zmluvy časť zisku previesť predtým na účet fondu 431/421.
    Na účte 428 môže ostať nerozdelený zisk ako dlho budú spoločníci chcieť.

    Môže sa z nerozdeleného zisku min. rokov doplniť rezervný fond?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzanavo Pozri príspevok
    Môže sa z nerozdeleného zisku min. rokov doplniť rezervný fond?
    Môže sa rozdeliť.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    koňo Pozri príspevok
    Pre kvietok:
    Na účte 428 môže ostať nerozdelený zisk ako dlho budú spoločníci chcieť.
    Na čo sa môže použiť tento účet?Môže sa trebárs z neho aj financovať automobil - len tá časť čo je tam, alebo tam treba ešte niečo nehať?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Maxinka Pozri príspevok
    Na čo sa môže použiť tento účet?Môže sa trebárs z neho aj financovať automobil - len tá časť čo je tam, alebo tam treba ešte niečo nehať?
    Prostriedky na tomto účte patria spoločníkom, len musia na valnom zhromaždení rozhodnúť o ich výplate a potom vyplatiť. Je to ich zárobok na činnosti s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.