Zavrieť

Porady

Faktúra z roku 2006 došla v roku 2007

Ahoj všetci. Prešla som si rady na porade. Všade som však našla príspevky, že staré faktúry nemajú vaši odberatelia. Ja mám opačný prípad. Dodávateľ zistil v 12/06 pri inventúre, že nám tovar vyfakturoval ale nedoručil, takže tovar vyskladnil a poslal zo starou faktúrou z 09/06 tovar aj faktúra nám prišli v 02/07. Ako mám správne zaúčtovať uvedený tovar a môžem si uplatniť DPH. Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Uplaníte si DPH za mesiac 2/07, kedy Vám došla. Tovar si prijmete na sklad tiež s týmto dátumom, keďže ste ani tovar, ani FA nemali.
    Odložte si dodací list, tam bude dátum dodania.
    Monika Kováčová
    V žiadnom prípade by som nesúhlasila s fakturáciou v 9/06, nakoľko v účtovný prípad nevznikol v 9/06, dodávka - deň dodania nebol v 9/06 ale všetko až v 2/07. Takže... žiadať opravu.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Dodavateľ to nechal tak kôli tomu, že z faktúry, kt vystavil odviedol DPH za mesiac 9/2006. A robiť dodatočné by mu nebolo po vôli.
    Monika Kováčová
    betka Pozri príspevok
    Dodavateľ to nechal tak kôli tomu, že z faktúry, kt vystavil odviedol DPH za mesiac 9/2006. A robiť dodatočné by mu nebolo po vôli.
    To absolútne nič nemení na mojej odpovedi.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    To bolo len tak popod môj fúz, ktorý nemám
    Samozrejme, že to nič nemení, dodavateľ sa chcel z toho vyšiť, darebák

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zaujímavé , že kedy to až zbadal . To znamená , že u dodávateľa ten tovar "tzv.nefiguroval" v inventúre k 31.12.2006 a pri tom Vy ste ho ešte nemali k 31.12. a obdržali ste ho až vo februári .....a to sa nepýtam aký dátum bola na dodacom liste .....

    To bude asi tovar na ceste
    Naposledy upravil Zita5 : 13.03.07 at 18:13
    Monika Kováčová
    Ja to vidím takto:
    Šikovná fakturantka vystavila faktúru, že ju odošlú spolu s tovarom. Pri inventarizácii zistila šikovná účtovníčka - kolegyňa šikovnej fakturantky, že existuje pohľadávka voči ADA. A Ada sa ohradila, že faktúru neeviduje. Tak túto faktúru (ale už aj s tovarom) poslali ADe, aby sa už toľko neohrádzala...

    Faktúra z roku 2006 došla v roku 2007

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.