Zavrieť

Porady

Životné poistenie na výplatnej páske

Konateľ spoločnosti, ktorý je zároveň aj zamestnancom si uzatvoril životné poistenie. Ako zamestnávateľ uhradil ročné poistenie ešte v roku 2006. Ako zamestnanec nič neplatí. Zaplatené životné poistenie sa ale nedostalo na výplatnú pásku. Môže sa zdravotné poistenie vyrovnať pri ročnom zúčtovaní alebo treba opraviť dec.výkaz do poisťovne? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    D betka je offline (nepripojený) D betka

    D betka
    Prosííííím. Alebo to mám nechať tak. Ale potom ako sa vysporiada v ydrav.poisť.???

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    D betka Pozri príspevok
    ... Zaplatené životné poistenie sa ale nedostalo na výplatnú pásku...
    Nerozumiem. Môžeš vysvetliť?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Príspevok na ŽP zrejme nebol súčasťou vym. základu na ZP...a tak vznikol nedoplatok na zdr. poistení.....dobre rozumiem? A zdanený bol?

    D betka je offline (nepripojený) D betka

    D betka
    Ďakujem, že už niekto aspoň reaguje na môj problém. Už som z toho úplne zúfalá. Problém je v tom, že sa to vôbec na výplatnú pásku nedostalo - oznámil to len teraz a priniesol aj doklad o úhrade, ktorý je vystavený na spoločnosť.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    D betka Pozri príspevok
    Ďakujem, že už niekto aspoň reaguje na môj problém. Už som z toho úplne zúfalá.
    No, ak budeš zaraďovať svoje otázky do tém, ktoré riešia iné problémy, je dosť pravdepodobné, že na odpoveď budeš aj v budúcnosti čakať dosť dlho. Tvoj úvodný príspevok aj s dvomi "posunmi" bol zaradený dosť "vedľa". Formulácia problému je tiež dosť nejasná.
    Prvé reakcie sa objavili až po zásahu moderátora.

    D betka Pozri príspevok
    Problém je v tom, že sa to vôbec na výplatnú pásku nedostalo - oznámil to len teraz a priniesol aj doklad o úhrade, ktorý je vystavený na spoločnosť.
    Ešte stále nechápem súvislosť medzi "nedostalo sa na výplatnú pásku" a "opraviť výkaz do poisťovne". Preto doteraz nerozumiem tomu, prečo by mal byť problémom v tom, "že sa to nedostalo na výplatnú pásku".

    Paula sa už pokúsila o odpoveď, ale zatiaľ si nereagovala na to, či jej predpoklad o východiskách odpovede je správny.
    Skús sformulovať preto problém tak, aby bol zrozumiteľný aj pre tých, ktorí nemajú možnosť nazerať do dokladov, ktoré máš Ty pred sebou.

    Ďakujem
    Naposledy upravil endrju : 13.03.07 at 19:01

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    D betka Pozri príspevok
    Ďakujem, že už niekto aspoň reaguje na môj problém. Už som z toho úplne zúfalá. Problém je v tom, že sa to vôbec na výplatnú pásku nedostalo - oznámil to len teraz a priniesol aj doklad o úhrade, ktorý je vystavený na spoločnosť.
    Ak teda nebol na VP zamestnanca,ako prísp. zamestnávateľa, nebol z neho ani odvod do ZP, a nebola ani správne odvedená daň / príspevok zamestnávateľa vstupuje do základu dane na zdanenie/.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ak sa mi výnimočne stane takýto prípad, riešim to opravou mzdy, zaslaním opravných/dodatočných výkazov/prehľadov a doplatením podlžností všade, kam treba.

    D betka je offline (nepripojený) D betka

    D betka
    Áno je to tak ako písala Tweety a Paula. Príspevok zamestnávateľa na živ.poistenie nevstúpil do VZ na ZP a uvedený príspevok nebol ani zdanený - vôbec.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    pekný testík si si na nás na večer pripravila...nabudúce napíš všetko potrebné do otázky, dobre?

    D betka je offline (nepripojený) D betka

    D betka
    Nie je to testík. Je to problém, s ktorým si neviem rady. Nabudúce si dám viac pozor na formuláciu otázky.
    Tak jediným riešením je oprava mzdy za decem.2006 + opravný výkaz do ZP a doplatenie odvodu a dane?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    D betka Pozri príspevok
    Nie je to testík. Je to problém, s ktorým si neviem rady. Nabudúce si dám viac pozor na formuláciu otázky.
    Tak jediným riešením je oprava mzdy za decem.2006 + opravný výkaz do ZP a doplatenie odvodu a dane?
    Áno, je to jediným správnym riešením.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    D betka Pozri príspevok
    Tak jediným riešením je oprava mzdy za decem.2006 + opravný výkaz do ZP a doplatenie odvodu a dane?
    Tweety Pozri príspevok
    Áno, je to jediným správnym riešením.
    Pri nedoplatku preddavkov na zdravotné poistenie je to jediné správne riešenie, ale ...

    ... ak sa nemýlim, v prípade vyrovnania nedoplatku dane je správnym riešením aj vysporiadanie v rámci ročného zúčtovania (ak sa môže vykonať) alebo v rámci daňového priznania. Termín je do 2.4.2007.
    Ak sa mýlim, opravte ma, prosím.
    Ďakujem

    D betka je offline (nepripojený) D betka

    D betka
    Zmeniť sa to už asi nebude dať /kvôli poisťovni kde je zml.uzatvorená/. To vysporiadanie v rámci ročného zúčtovania /môže sa vykonať/ ... . K tomu ale aby sa mi tento príspevok objavil v potrdení potrebujem aj tak otvoriť mzdy za dec.2006.
    Možno bude znieť zvláštne, ale ... Nemohla by som tento príspevok na živ.poistenie nahrať do dec.výplaty v roku 2006 ako nejaký "príspevok", ktorý sa nezdanil a nevstúpil do VZ na ZP? Na mesačnej páske sa mi príspevok zamestnávateľa objaví, objaví sa mi aj v potvrdení a pri ročnom zúčtovaní sa daň aj ZP vysporiada. No ale možno už veľmi kombinujem, hľadám len nejaké riešenie aby sme nemuseli podať opravný výkaz do ZP.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Čítaj pozorne odpovede.

    V prípade nedoplatku preddavkov na zdravotné poistenie je jediné správne riešenie čo najrýchlejšie DOPLATENIE PREDDAVKOV A ZASLANIE OPRAVNÉHO VÝKAZU do zdravotnej poisťovne!!!

    Nešpekuluj už, prosím ...

    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.