Zavrieť

Porady

odpisovat?

ahojte,
prosim o radu.

s.r.o. kupila auto, ktore ma v evidencii. nedavala vsak dan z motorovych vozidiel, lebo si v nakladoch nebude uplatnovat nic co sa tyka auta. mozem v takomto pripade auto odpisovat? su to tiez naklady tykajuce sa auta? alebo ho budem iba evidovat v majetku.

dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Odpisy auta nesúvisia s DMV. Môžu sa uplatniť a nemusia - podľa rozhodnutia vlastníka.

    ivako je offline (nepripojený) ivako

    ivako
    Podľa § 22 odst. 1 zákona o dani z príjmov, odpisovaním sa na účely zákona o dani z príjmov rozumie postupné zahrňovanie odpisov do daňových výdavkov u toho hmotného a nehmotného majetku, ktorý je zaúčtovaný alebo evidovaný podľa § 6 odst. a je používaný na zabezpečenie zdaniteľných príjmov. Keďže ste nezaplatili DMV, myslím si, že auto ešte nepoužívate.
    Ja by som si neuplatnila ani odpisy.

    wiktoria je offline (nepripojený) wiktoria

    wiktoria
    no tak teraz naozaj neviem, ale mam pocit ze vacsina sa priklana k uplatnovaniu odpisov.
    joooooj, neviem, musim este poskumat.
    ale dakujem

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    ivako Pozri príspevok
    Podľa § 22 odst. 1 zákona o dani z príjmov, odpisovaním sa na účely zákona o dani z príjmov rozumie postupné zahrňovanie odpisov do daňových výdavkov u toho hmotného a nehmotného majetku, ktorý je zaúčtovaný alebo evidovaný podľa § 6 odst. a je používaný na zabezpečenie zdaniteľných príjmov. Keďže ste nezaplatili DMV, myslím si, že auto ešte nepoužívate.
    Ja by som si neuplatnila ani odpisy.
    Už napísal STRELEC, že aj keď nemáte zaplatenú CD, nemá to nič s odpismi. Odpisy ,môžete uplatniť ako VOZD, pokiaľ máte majetok účtovaný alebo evidovaný 31.12.
    Naposledy upravil betka : 14.03.07 at 11:26

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    wiktoria Pozri príspevok
    no tak teraz naozaj neviem, ale mam pocit ze vacsina sa priklana k uplatnovaniu odpisov.
    joooooj, neviem, musim este poskumat.
    ale dakujem
    Áno uplatniť odpisy si môžete, pokliaľ máte majetokúčtovaný alebo evidovaný k poslednému dňu ZO.
    To že nemáte zaplatenú CD, to už závisí od DK, a či ju vôbec budete mať.

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    wiktoria Pozri príspevok
    ahojte,
    prosim o radu.

    s.r.o. kupila auto, ktore ma v evidencii. nedavala vsak dan z motorovych vozidiel, lebo si v nakladoch nebude uplatnovat nic co sa tyka auta. mozem v takomto pripade auto odpisovat? su to tiez naklady tykajuce sa auta? alebo ho budem iba evidovat v majetku.

    dakujem velmi pekne
    Kedze nebudes uplatnovat naklady tykajuce sa auta, to znamena, ze ho nevyuzivate na podnikanie, tak ani odpisy si neuplatnuj, lebo su to naklady spojene s vyuzivanim auta na podnikanie.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Susan Pozri príspevok
    Kedze nebudes uplatnovat naklady tykajuce sa auta, to znamena, ze ho nevyuzivate na podnikanie, tak ani odpisy si neuplatnuj, lebo su to naklady spojene s vyuzivanim auta na podnikanie.
    To je absolútny nezmysel....
    Aký zákon mi hovorí, že si musím uplatňovať výdavky OZD. Ak mám auto v OM, nemusím si uplatňovať ako VOZD: benzín, opravy a údržbu, prezutie auto, to je len na mne, či si to zaúčtujem ako VOZD, aj ked auto používam na podnikanie. A to že si neuplatňujem tieto VOZD, to je len moja sprostosť (prepáčte za výraz), kto by si neuplatňoval takéto výdavky súvisiace s autom, kt. sa používa na podnikanie. Ak keby si ich nedávala do VOZD (benzín, opravy), odpisy si môže dať.

    Asi ste chceli povedať tú vašu vetu takto:
    Ak nevyužívaš auto na podnikanie, nemôžeš si uplatniť výdavky v súvislosti s automobilom ako VOZD.
    Aj keď si neuplatňujem VOZD, môžem ho použiť na podnikanie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.