Zavrieť

Porady

DB na dieťa

je nejaky limit ZD alebo hrubeho prijmu do ktoreho si moze FO-podnikatel uplatnit danovy bonus na dieta?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    zuzanask Pozri príspevok
    je nejaky limit ZD alebo hrubeho prijmu do ktoreho si moze FO-podnikatel uplatnit danovy bonus na dieta?
    Jeho príjem musí dosiahnuť 6-násobok minimálnej mzdy a musí vykázať ZD...

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    zuzanask Pozri príspevok
    no myslela som ze ak zarobi napriklad milion rocne ci ma narok
    samozrejme že má nárok Už ti Peter - strelec odpovedal že horná hranica príjmu neexistuje. Len dolná

    boitana je offline (nepripojený) boitana

    boitana
    kamoska ma poprosila aby som je urobila danove priznanie,-ze jej neuplatnili v jednom mesiaci danovy bonus, ale ja som prisla na viacej nezrovnalosti-nakolko ju poznam a viem ze napr jedno jej dieta maturovalo v r2006
    a dalsie odislo zo skoly v 2 rocniku
    a ona caka ze jej stat vrati danovy bonus no ja som jej povedal ze ona bude musiet vratiti statu,moze mi to niekto odobrit ci to je takto spravne
    1 dieta -maturantka za rok 2006 ma narok na DB len do 8/2006-lebo od 9/2006 robi na pracovnu zmluvu v zahranici
    2 dieta-ta co odisla zo skoly v maji 2006 a od 1. jula je prihlasena na urade prace ma narok na DB len do 6/2006-prosim niekoho o vyjaderenie a poradenie a este ta co odisla sa stala matkou lebo otehotnela a narodilo sa jej dietatko v januari 2007-ona sa sice hneva na uctovnicku preco jej to vyplacala- no ale odkial to ma vediet ta uctovnicka ked je to nenahlasila ze ? moc dakujem za kazdu radu

    jerry23 je offline (nepripojený) jerry23

    jerry23
    evina Pozri príspevok
    Jeho príjem musí dosiahnuť 6-násobok minimálnej mzdy a musí vykázať ZD...


    jeho prijem mesacny alebo rocny? ked ma prijem 221 000SK moze si uplatnit danovy bonus?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    jerry23 Pozri príspevok
    jeho prijem mesacny alebo rocny? ked ma prijem 221 000SK moze si uplatnit danovy bonus?
    Jeho príjem ročný /hrubý/, takže DB si môže samozrejme uplatniť

    orazel je offline (nepripojený) orazel

    orazel
    Ahojte, prosím o radu.Podnikateľka začiatkom roka 2006 bola zamestnaná , zamestnávateľ jej vyplatil mesačne 450 Sk DB na jedno dieťa, časť roka bola evidovaná ako nezamestnaná a jeden mesiac podnikala. Jej celoročné príjmy (hrubá mzda od zamestnávateľa a príjmy z podnikania) prekročili sumu šesťnásobku minimálnej mzdy a nevykáže stratu. Má nárok na DB v celkovej výške, t.j. 540 Sk x 12 mesiacov = 6480 Sk na jedno dieťa, aj keď časť roka nepracovala?
    PS: samozrejme vyplatený daňový bonus zamestnávateľom sa z tejto sumy už odpočíta.
    Dakujem za rady

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    orazel Pozri príspevok
    Ahojte, prosím o radu.Podnikateľka začiatkom roka 2006 bola zamestnaná , zamestnávateľ jej vyplatil mesačne 450 Sk DB na jedno dieťa, časť roka bola evidovaná ako nezamestnaná a jeden mesiac podnikala. Jej celoročné príjmy (hrubá mzda od zamestnávateľa a príjmy z podnikania) prekročili sumu šesťnásobku minimálnej mzdy a nevykáže stratu. Má nárok na DB v celkovej výške, t.j. 540 Sk x 12 mesiacov = 6480 Sk na jedno dieťa, aj keď časť roka nepracovala?
    PS: samozrejme vyplatený daňový bonus zamestnávateľom sa z tejto sumy už odpočíta.
    Dakujem za rady
    má nárok uplatniť si DP celý daňový bonus

    Marta3 je offline (nepripojený) Marta3

    Marta3
    Dobrý večer, prosím o radu či mám správne vyplnené DP A - zamestnanec od 1.4.06 , do 31.3. evidovaný na ÚP /zamestnávateľ pracovníčke neurobil ročné zúčtovanie, z dôvodu, že v termíne nedodala potvrdenie o výške dávky v nezamestnanosti/, som presvedčená, že táto dávka nevstupuje do príjmu, ja som ju tam nezahrnula. Uplatňuje si daň.bonus na 2 deti.

    r.36 98 654
    r.37 90 816
    r.42 90 816
    r.43 7 838
    r.44 1 489
    r.54 1 489
    r.55 12 960
    r.56 0
    r.57 9 720
    r.58 3 240
    r.59 1 751
    r.62 7 533
    r.65 7 533
    A teraz neviem či správne uvediem v odd. X - vrátenie dan.bonusu 1 751
    v odd. XI- vrátenie dan.preplatku 7 533
    Je to správne?
    Naposledy upravil Marta3 : 19.03.07 at 09:51

    mazella je offline (nepripojený) mazella

    mazella
    Poprosim o odpoved

    ak manzelka pracuje v zahranici a tam si uplatnuje " nejaku ulavu" na deti moze si manzel uplatnit danovy bonus na deti???

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Marta3 Pozri príspevok
    Dobrý večer, prosím o radu či mám správne vyplnené DP A - zamestnanec od 1.4.06 , do 31.3. evidovaný na ÚP /zamestnávateľ pracovníčke neurobil ročné zúčtovanie, z dôvodu, že v termíne nedodala potvrdenie o výške dávky v nezamestnanosti/, som presvedčená, že táto dávka nevstupuje do príjmu, ja som ju tam nezahrnula. Uplatňuje si daň.bonus na 2 deti.

    r.36 98 654
    r.37 90 816
    r.42 90 816
    r.43 7 838
    r.44 1 489
    r.54 1 489
    r.55 12 960
    r.56 0
    r.57 9 720
    r.58 3 240
    r.59 1 751
    r.62 7 533
    r.65 7 533
    A teraz neviem či správne uvediem v odd. X - vrátenie dan.bonusu 1 751
    v odd. XI- vrátenie dan.preplatku 7 533
    Je to správne?
    Podľa mňa je to správne.

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    Marta3 Pozri príspevok
    Dobrý večer, prosím o radu či mám správne vyplnené DP A - zamestnanec od 1.4.06 , do 31.3. evidovaný na ÚP /zamestnávateľ pracovníčke neurobil ročné zúčtovanie, z dôvodu, že v termíne nedodala potvrdenie o výške dávky v nezamestnanosti/, som presvedčená, že táto dávka nevstupuje do príjmu, ja som ju tam nezahrnula. Uplatňuje si daň.bonus na 2 deti.

    r.36 98 654
    r.37 90 816
    r.42 90 816 to má byť r. 43
    r.43 7 838 r. 44
    r.44 1 489 r. 45
    r.54 1 489
    r.55 12 960
    r.56 0
    r.57 9 720
    r.58 3 240
    r.59 1 751
    r.62 7 533
    r.65 7 533
    A teraz neviem či správne uvediem v odd. X - vrátenie dan.bonusu 1 751
    v odd. XI- vrátenie dan.preplatku 7 533
    Je to správne?
    máš posunuté riadky viď v príspevku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.